"Belediyelerimiz Atatürk'ün işaret ettiği yolda"

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İstanbul’da düzenlenen CHP’li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi’nde; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Türkiye’nin gerçek sahibi ve efendisi gerçek üretici olan köylüdür” sözüne anımsattı. Torun, “İşte bizim belediyelerimiz şu anda tam da Atatürk’ün işaret ettiği yolda üreticimizi hak ettiği yere ulaştırmak için çalışıyor, çabalıyor. Belediyelerimiz, tarım konusunda da merkezi yönetimin vermediği hizmetleri halkımıza sunuyor. Belediyelerimiz hem üretiyor hem de üreteni destekliyor” dedi.

"Belediyelerimiz Atatürk'ün işaret ettiği yolda"

CHP'li Belediyeler, İstanbul Avrasya Gösteri Merkezi’nde bugün başlayan ve üç gün sürecek olan CHP’li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi düzenliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde yapılan zirveye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan yardımcıları, CHP'li büyükşehir, il ve ilçe belediyeleri, çiftçileri, üreticiler katıldı. 

Zirvede konuşma yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun; CHP'li belediyelerin tarıma, çiftçiye, üreticiye destek verdiği, vermeyi de sürdüreceğini vurguladı. 

Torun'un, Tarımsal Kalkınma Zirvesi'nde yaptığı konuşmadan öne çıkan başlıklar şöyle: 

“TEŞEKKÜR EDİYORUM: Öncelikle bizlere ev sahipliği yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ve değerli ekibine çok teşekkür ediyorum. Bu organizasyonda önemli katkılarda bulundular, ev sahipliği yaptılar. Bursa Milletvekilimiz Orhan Sarıbal, Parti Meclisi üyemiz Gökhan Günaydın çok yoğun çaba gösterdiler bu fuarın hazırlanmasında.

TARİHİ BİR SORUMLULUK ÜSTLENDİK: Bu zirvede göreceğiz ki CHP’li belediyeler her alanda olduğu gibi tarımda da söz sahibiler, üreticinin yanındalar. Bugün ülkeyi yönetenlerin yapamadığını çok başarılı bir şekilde sürdürmekteler. Son yerel seçimler, yakın tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri oldu. Halkımız bu seçimlerde belediye kaynaklarını küçük bir azınlığa teslim eden, vatandaşın sorunlarını değil, kendi çıkarlarını önceleyen yönetim anlayışına artık yeter dedi. Bizler de tarihi bir sorumluluk üstlendik. Siyasi iktidardan umudunu kesen halkımız, sorunların çözümü için çareyi partimizde, ittifakımızda, belediyelerimizde aramaya başladı. Bizim belediyelerimiz de iki buçuk yılda verdiği hizmetle halkımızın güvenini boşa çıkarmadı.

TÜRKİYE, BU YÖNETİMİN ELİNDE İTHALATÇI KONUMA DÜŞTÜ: Ülkeyi 19 yıldır yöneten iktidar, stratejik sektörümüz olan tarımı da bir sorunlar yumağı haline getirdi. Yıllar içinde ekilmeyen tarım arazilerimiz artarken, çiftçi sayımız azaldı. Bu da kırsaldan kente göçü hızlandırdı. Üreticimiz devletten hakkı olan desteği alamazken, iktidar yurt dışından ürün almak için ithalat vergilerini sıfırladı. Yetmedi, farklı ülkelerden tarım arazileri dahi kiralandı. Bir tarım ülkesi olan Türkiye, bu yönetimin elinde ithalatçı konuma düştü. Vatandaşın sofrasına gelen ürünler, giderek daha pahalı bir hale geldi. Ülkemizin tarımı, bu yönetimin eline bırakılamayacak kadar değerlidir.

BELEDİYELERİMİZ HEM ÜRETİYOR HEM DE ÜRETENİ DESTEKLİYOR: Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, tarıma verdiği önemi anlatırken şöyle diyor; ‘Türkiye’nin gerçek sahibi ve efendisi gerçek üretici olan köylüdür.’ Mustafa Kemal Atatürk, bunun yanında çiftçiliğin iktisadi tedbirlerle en yüksek seviyelere çıkarılması gerektiğini vurguluyor. İşte bizim belediyelerimiz şu anda tam da Atatürk’ün işaret ettiği yolda üreticimizi hak ettiği yere ulaştırmak için çalışıyor, çabalıyor. Belediyelerimiz, tarım konusunda da merkezi yönetimin vermediği hizmetleri halkımıza sunuyor. Belediyelerimiz hem üretiyor hem de üreteni destekliyor. Önceki yönetimlerin yurt dışından ürün alımına son veren belediyelerimiz yerli üreticinin kalkınması için çaba gösteriyor.

SİZİN LİDERLİĞİNDE TÜM SORUNLAR ÇÖZÜM BULACAK: Genel başkanım, (Kemal Kılıçdaroğlu), büyükşehirden beldesine kadar tüm belediyelerimiz, iktidarın vermediği hizmetleri vatandaşlarımıza ulaştırıyor. İnanıyoruz ki ilk seçimlerin ardından üreticilerimizin tüm sorunları da yine sizin liderliğinizde çözüm bulacak. CHP iktidarında güneşi tarlada alın teri döken çiftçilerimizin üzerine doğacak.”


 

YORUM EKLE