Bilecik Belediyesi’nden tüyleri diken diken eden 18 Mart klibi

Cumhuriyet tarihimizin en önemli günlerinden olan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için ülkenin dört bir yanından anlamlı mesajlar gelirken, bu mesajlar içinde en özel olanlardan biri de Bilecik Belediyesi’nden geldi.

Bilecik Belediyesi’nden tüyleri diken diken eden 18 Mart klibi

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in sesinden okunan bir şiir ile açılan video, Bilecik Belediyesi personelinin ve Bilecikli eğitmenlerin okuduğu Çanakkale Türküsüyle devam etti.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü ülke tarihimiz için çok önemli bir yer teşkil etmekte… Hüzün ve gururu bir arada yaşadığımız bu anma gününde, ülkemizin dört bir yanından bugüne özel anlamlı mesajlar verilmekte.  Bu senede ülkemizin pek çok şehrinden 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için özel etkinlik ve anma programı düzenlendi. Bilecik Belediyesi’de günün anlam ve önemine hitaben bugünü özel bir şekilde kutladı.

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin bu önemli günün anlamına dair okuduğu, Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” şiiri ile izleyenleri duygulandırırdı. Mehmet Akif Ersoy’un;

“Şu Boğaz Harbi nedir? Var mı ki dünyada eşi?

En kesif orduların yükleniyor dördü beşi,

-Tepeden yol bularak geçmek için Marmara'ya-

Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya.

Ne hayâsızca tehaşşüd ki ufuklar kapalı!

Nerde -gösterdiği vahşetle- "bu: bir Avrupalı!" dizelerini okuyan Şahin duygu dolu çalışmanın açılışını yaptı.

Hazırlanan çalışma Bilecik Belediyesi Başkan Yardımcıları, personeli ve Bilecikli eğitmenlerin Çanakkale Türküsünü seslendirmesiyle devam etti.

İşte o video...

YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 2 ay Önce

gösterdiği milli duruştan dolayı tebrikler başkan.