Binali Yıldırım'dan çok konuşulacak 'enflasyon' çıkışı: ABD'de 7 kat, bizde 2 kat arttı!

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Bakır Evi Başöğretmen Salonu'nda partisinin il başkanlığınca düzenlenen toplantıda konuştu. Ülkenin ekonomik durumu hakkında da konuşan Yıldırım, "Bugün Amerika'da enflasyon sıfırdan yüzde 7'ye çıkmış. Bu ne demek 7 kat artış. Bizde 10'lardan 20'ye çıkmış yani iki kat artış. İyi mi? Değil" dedi.

Binali Yıldırım'dan çok konuşulacak 'enflasyon' çıkışı: ABD'de 7 kat, bizde 2 kat arttı!

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Bakır Evi Başöğretmen Salonu'nda partisinin il başkanlığınca düzenlenen "Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı"nda değerlendirmelerde bulundu.

Yıldırım, kürsüde yaptığı konuşmada pandeminin getirdiği belirsizliğin bütün dünyayı kasıp kavurduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Şimdi bu pandeminin getirdiği belirsizlik bütün dünyayı kasıp kavuruyor. Bu yaşadığımız hayat pahalılığı, yaşadığımız bu ekonomideki dalgalanmalara mazeret olarak söylemiyorum. Bu bir gerçek, bu bir durum tespiti. Amerika, Avrupa denen ülkeler enflasyon denen bir şey bilmiyordu. Bugün Amerika'da enflasyon sıfırdan yüzde 7'ye çıkmış. Bu ne demek 7 kat artış. Bizde 10'lardan 20'ye çıkmış yani iki kat artış. İyi mi? Değil. Belirsizliği yönetemezsiniz. Hiçbir ülke belirsizliği yönetemez. Kriz yönetilir belirsizlik yönetilemez. Hepimizin umudu bu belanın bir an önce defolmasıdır."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bu akillari ile ülkeyi batirdilar!
Bu akillari ile ülkeyi batirdilar! - 2 hafta Önce

hirsizligi iyi beceriyor ama diger umumi bilgileri sifir, Matematikde de sifir !!!!
Dangalak herif sen git önce yazi yazmayi , matematigi ögren, bir de bu yaratik gemi mühendisi. Sana diploma veren hocalarin gözü kör olsun!

Hüsnü
Hüsnü - 2 hafta Önce

Türklerin Aksakallı’sı sadece temsilde,
Sakın bütçe -ekonomi -hazinenin yanına yaklaştırmayın