Binali Yıldırım'ın 'kanka'sı da AKP'nin animasyonu da ters tepti

Siyasal iletişimci Emrah Çetin, AKP'nin 'yalan üretim merkezi' animasyonunu köşesine taşıdı. Çetin, Binali Yıldırım’ın gençlerle konuşurken "kanka" kelimesini kullanması gibi, bu animasyonun da ters teptiğini belirtti.

Binali Yıldırım'ın 'kanka'sı da AKP'nin animasyonu da ters tepti

Dokuz8haber.net yazarı Emrah Çetin, bugünkü "Bir siyasal iletişim faciası: AKP’nin Yalan Üretim Merkezi" başlıklı köşesinde, AKP'nin neden animasyon yoluyla gençlere yönelmeye çalıştığını açıkladı. 

Metropoll araştırmasına göre, önümüzdeki ilk seçimde oy kullanacak seçmen havuzunda CHP 33.5, AKP ise %24 çıkıyor.

Emrah Çetin'e göre bu veriler, "AKP’nin canhıraş bir siyasal iletişim ile gençlere ulaşma çabası"nı açıklıyor. Çetin, AKP tarafından yayınlanan “Yalan Üretim Merkezi” isimli animasyon filmini de bunun bir örneği olarak belirtiyor.

Ancak AKP'nin bu girişiminin ters teptiğini ifade eden Çetin, "Video yayınlandıktan sonra Twitter’da 113 bin “128 Milyar Dolar Nerede” tweeti atıldı. “Yalan Üretim Merkezi” başlıklı video ile ilgili atılan tweet sayısı ise 13.6 bin. CHP’nin resmi hesabından AKP’nin bu içeriğini paylaşması ise AKP için bir siyasal iletişim faciasının zirve anı oldu. İstanbul seçiminde Binali Yıldırım’ın gençlerle konuşurken anahtar kelime olarak “kanka”yı kullanması gibi bu video girişimi de ters tepti. Genç işsizliği, yüksek enflasyon, yüksek kur ve yüksek faiz sarmalı devam ederken iktidarın gençler ile kültürel kopuşu hızlanıyor. Şu an gençlerin kendi ülkelerinde iyi yaşamalarının, başka ülkeler görmelerinin ve teknolojiye ulaşmalarının önünde bir engel bu iktidar; durum böyle olduğu sürece de her siyasal iletişim çabası ters tepecektir" dedi.

Emrah Çetin'in yazısının tamamını okumak için tıklayınız

Emrah Çetin

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2021, 23:00
YORUM EKLE