Bodrum'da 'tünel'den eğlence mekanına girişe polis baskını

Bodrum Yalıkavak'ta bulunan bir otelin, koronavirüs kurallarına aykırı olarak müşterilerine hizmet verdiği ihbarı üzerine polis harekete geçti. Personel girişinden 'tünel' ile mekana giriş yapıldığı tespit edilirken, işletmeye 15 güne kadar kapatma cezası verildi

Bodrum'da 'tünel'den eğlence mekanına girişe polis baskını

Habertürk'te yer alan habere göre, polis, Bodrum Yalıkavak'ta bulunan bir otelin gece kulübü ile ilgili şikayetler üzerine dün gece yarısından sonra harekete geçti. 01.00'den sabah 05.00'e kadar eğlencenin sürdüğü belirlenen mekana polis 03.00'te gitti. Baskında, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında uygulanan 00.00'dan sonra müzik ve eğlence kısıtlamasının nasıl delindiği de ortaya çıktı.

Personel giriş-çıkışlarının yapıldığı koridorun mekana usulsüzce dahil edildiği tespit edilirken burada eğlenen müşterilerin de bulunduğu görüldü. Personel girişinden adeta tünel ile geçilen mekan içindeki kalabalıkta eğlencenin pandemi yokmuş gibi devam etmesi tepki çekti. 

Polis, gece kulübünde yaşananlar dolayısıyla, eğlence mekanı ile birlikte bağlı olduğu otel hakkında tutanak tuttu. Hıfzısıhha Kurulu'nun kararlarına ve güvenli turizm protokolüne aykırı davranan işletme hakkında 15 güne kadar kapatma cezası kesildiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2021, 15:08
YORUM EKLE