Boğaziçi Üniversitesi'nde polis müdahalesi

Boğaziçi eylemleri nedeniyle 2 öğrencinin tutuklanmasını protesto etmek için Güney Kampüs'te açıklama yapmak isteyen öğrencilere polis müdahalede bulundu. En az 10 öğrenci gözaltına alındı. Polis KRT TV ekibine de müdahalede bulundu. KRT TV muhabiri Hüda Aslan polisin 2 kilometre boyunca Boğaziçi Üniversitesi çevresini ablukaya aldığını aktardı.

Boğaziçi Üniversitesi'nde polis müdahalesi

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü önünde, dün tutuklanan 2 kişi için basın açıklaması yapmak isteyenlere açıklama başlamadan polis müdahale etti. Çıkan arbedenin ardından en az 10 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Polisin, gözaltına aldığı yurttaşlara araç içerisinde sert müdahale ettiği görüldü.

POLİS BARİKAT KURDU

Öğrenciler üniversite içinde toplandı. Polis ise güney kampüsün önünde barikat kurdu ve öğrencilerin dışarı çıkmalarına izin verilmedi. Öğrenciler, "Polis defol üniversiteler bizim" ve "Naci İnci rektörümüz değildir" sloganlarını attı. Polis ise "Yaptığınız eylem kanunsuzdur" anonsu geçti.

KRT TV EKİBİNE MÜDAHALE

Polis, KRT ekibine de müdahalede bulundu. KRT TV muhabiri Hüda Aslan'ın yaptığı yayına polis müdahale etti. O anlar canlı yayına yansıdı. İşte saniye saniye o anlar..

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Ekim’de Saray’dan yaptığı konuşmasında “Terörist” diyerek Boğaziçili öğrencileri yine hedef göstermişti.

Boğaziçi Direnişi’nin 276’ncı, yeni eğitim öğretim döneminin ise ilk gününde Boğaziçili öğrenciler geceyi nezarethanede geçirmişti. 3 öğrenci tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilirken 2'si hakkında tutuklama kararı verilmişti. Bir öğrenci ise adli kontrol şartıyla serbet bırakılmıştı.

YORUM EKLE