Boğaziçi Üniversitesi'ne akraba ataması...

Boğaziçi Üniversitesi Genel Sekreterliğine Sağlık Bilimleri Üniversitesi öğretim üyesi Nedim Malkoç getirildi. Nedim Malkoç; Cumhurbaşkanı eski başdanışmanı ve Kamu Denetçisi Şeref Malkoç'un akrabası çıktı. KRT Genel Müdürü, gazeteci Adnan Bulut, Malkoç ailesi ve atamalarla ilgili başka bilgiler vererek, "Nepotizmin kralını kamu baş denetçisi yaparsa bu ülke nasıl düze çıkar?" diye sordu.

Boğaziçi Üniversitesi'ne akraba ataması...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan rektör Melih Bulu'ya, öğrenci ve öğretim üyelerinin protestoları devam ederken yapılan akraba atamaları dikkat çekti. Son olarak Boğaziçi Üniversitesi Genel Sekreterliği'ne, Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde Personel Daire Başkanı olarak görev yapan Nedim Malkoç atandı.

Osmanlı Eğitim Ocakları Kocaeli şube başkan vekilliği de yapmış Malkoç, ayrıca Cumhurbaşkanı eski Başdanışmanı ve Kamu Denetçisi Şeref Malkoç'un akrabası çıktı.

"İNŞALLAH ALLAH BİZİ UTANDIRMAZ"

Atamadan sonra Malkoç Gazete Gebze'ye, "Bana güvenen ve bu göreve layık gören Boğaziçi Üniversitesi Rektörü değerli hocam Prof. Dr. Melih Bulu’ya teşekkür ederim. İnşallah Allah bizi utandırmaz, bugüne kadar yaptığım görevlere ek olarak bu görevi yapmaya da bizi nasip eder” dedi.

KRT Genel Müdürü, gazeteci Adnan Bulut, KRT Genel Müdürü, gazeteci Adnan Bulut, Malkoç ailesi ve atamalarla ilgili başka bilgiler verdi. Bulut, Malkoç ailesinin adının karıştığı şaibeli atamalara dikkat çekti. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün Malkoçoğlu'nun damadı olduğunu ve Bakan Gül'ün eşi İlknur Gül'ün Saraya nasıl atandığını hatırlattı, "Nepotizmin kralını kamu baş denetçisi yaparsa bu ülke nasıl düze çıkar?" diye sordu.

Gazeteci Bulut şu bilgileri verdi:

Şeref Malkoç’un damadı da Adalet Bakanı Abdulhamit Gül. 
Gül’ün eşi İlknur Gül, Ankara Belediyesinde  beş yıllık memuriyet hayatının büyük bölümünü “izinli” geçirdikten sonra 15 Aralık’ta Saray’a atanmıştı.

İşte Gazeteci Bulut'un o paylaşımı:

(Nepotizm, akraba kayırma veya adam kayırma, öznel ve adil olmayan şekilde yapılan ayrımcılık. Nepotizm kavramının Latince'de “Nepot” sözcüğünden geldiği, İngilizcede ise "Nephew" (yeğen) olduğu değişik çalışmalarda ifade edilmiştir.)

AKP'Lİ MEHMET METİNER: AYET DİYOR Kİ AKRABALARINI KORU, KOLLA

AKP'li Mehmet Metiner, "AKP'li bakan ve vekil yakınlarının torpille devlet kadrolarına atandığı" yolundaki iddiaları, "Cuma namazına gittiğimizde her hafta hutbede 'akrabalarını koru kolla' ayeti okunur." sözleri ile savunmuş, büyük tepki çekmişti.

"VALLAHİ SEN ALLAH'IN AYETİNE BİLE KARŞI GELİYORSAN..."

AKP'li Metiner'e, dayısının oğlunun Sincik ilçesine Milli Eğitim Müdürü olarak atanması sorulmuştu. İl içindeki atamaların vali tarafından yapıldığını söyleyen Metiner, akrabaların atanması iddialarına ise şu ilginç cevabı verdi:

"Akraba olduğu için atanma olmaz ama şunu da söyleyeyim; biz inançlı insanlarız değil mi; cuma namazına gittiğimizde her hafta hutbede ne okunur; 'akrabalarını koru kolla' der."

Sunucunun "O zaman sizin yaptığınız bu? Öyle mi oluyor?" sorusuna bir süre sessiz kaldıktan sonra "Vallahi sen Allah'ın ayetine bile karşı geliyorsan ben sana ne diyeyim" cevabını verdi.

İşte AKP'li Metiner'in o sözleri:

YORUM EKLE