banner126

'Bu gece ekonomi açısından olağanüstü bir şey olacak' diyen eski Merkez Bankası Başkanı'ndan açıklama

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya hesabından Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'ın TBMM Bütçe Komisyonu'nda sarf ettiği sözleri paylaşmıştı. Yılmaz, komisyondaki sözlerine ilişkin paylaşım yaptı.

'Bu gece ekonomi açısından olağanüstü bir şey olacak' diyen eski Merkez Bankası Başkanı'ndan açıklama

Doların yükselişi sonrası iktidarın yeni hamlesinin ne olacağı tartışılırken; HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu çarpıcı bir paylaşımda bulunmuş, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'ın TBMM Bütçe Komisyonu'nda sarf ettiği sözleri paylaşan Gergerlioğlu, Durmuş'un ''Bu gece saat 00.00 da Resmi Gazeteyi takip edin, ekonomi açısından olağanüstü bir şey olacak'' dediğini aktarmıştı.

''BELİRSİZLİKLERE VURGU YAPTIM''

Gergerlioğlu'nun paylaşımı gündemi sarsarken; İYİ Parti'li Yılmaz, sosyal medya hesabından sözlerine açıklık getirdi. 

Komisyonda sarf ettiği sözleri paylaşan Yılmaz, ''Bu bir bilgi ve duyuma dayanmıyor var olan belirsizliklere vurgu yaptım'' diye yazdı. 

İşte tüm Türkiye'yi gece 00:00'a kilitleyen o ifadeler: 

''Ben sizleri bugün cuma dolayısıyla bu gece saat 12.00'dan sonra teyakkuza davet ediyorum, Resmi Gazete'yi takip etmenizi tavsiye ediyorum; bu gece bir şey olabilir, olduğu zaman da Türk lirasının üzerine nasıl daha fazla bir sıkıntının geleceğini görürsünüz. 12.00'dan sonra Resmi Gazete'yi takip edin diyorum ve herkese iyi hafta sonları diliyorum.''

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2021, 20:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER