Bülent Arınç, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nı hedef aldı 

TRT Yönetim Kurulu üyesi ve Sabah yazarı Hilal Kaplan ve AKP Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın oyuncu, yönetmen Yılmaz Güney'i anmasına tepki göstermişti. Bir tepki de AKP'li eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'tan geldi. Arınç, "fikirlere ve sanata duyulan saygı, bir katile paravan olamaz" dedi.

Bülent Arınç, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nı hedef aldı 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yılmaz Güney’in ölüm yıl dönümüyle nedeniyle Twitter’dan bir paylaşım yaptı.

Bakanlık paylaşımına, “Sinemamızın ‘Çirkin Kral’ lakaplı oyuncusu, senarist, yönetmen ve yazar Yılmaz Güney’i ölüm yıl dönümünde saygıyla anıyoruz” ifadelerini ekledi.

Bakanlığın paylaşımına TRT Yönetim Kurulu üyesi ve Sabah yazarı Hilal Kaplan ve AKP Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya tepki göstermişti.

Bir tepki de Eski TBMM Başkanı, Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa eden Bülent Arınç'tan geldi.

Bakanlığın tweeetini alıntılayan Arınç, "Fikirler, şahıslar eleştirilebilir; ifade hürriyeti kutsaldır. Ahmet Kaya, Nazım Hikmet vs. isimleri eleştirebilir ya da fikirlerini benimseyebilirsiniz. Herkesin de buna saygı duyması gerekir. Ancak fikirlere ve sanata duyulan saygı, bir katile paravan olamaz." dedi.

İşte Arınç'ın o paylaşımı: 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Haciiiiiiiiiii  !!!!!
Haciiiiiiiiiii !!!!! - 3 hafta Önce

Siz niye suriyedeki katillere tecavüzcülere paravan oldunuz? Hala idlibdeki katil teröristlere kalkanlik yapiyorsunuz. Taliban katilleri ile ayni fikirde oldugunuzu aranizda fark olmadigini acikliyorsunuz! Birazcik seref namus vicdan!