Bülent Ersoy'a Anıtkabir'de şemsiye tutan komutan görevden alındı... Bülent Ersoy'dan açıklama geldi

Bülent Ersoy, önceki gün konser için gittiği Ankara'da, Anıtkabir'i ziyaret etmişti. Ersoy'un tekerlekli sandalye ile yaptığı ziyaret sırasında bir denizci subayın yağmurdan korunması için sanatçıya şemsiye tutması çok tartışılmış ve sosyal medyada tepki çekmişti. Anıtkabir Komutanı ve Takım Komutanı görevinden alındı. Yaşananların ardından Bülent Ersoy'dan açıklama geldi.

Bülent Ersoy'a Anıtkabir'de şemsiye tutan komutan görevden alındı... Bülent Ersoy'dan açıklama geldi

Önceki gün tekerlekli sandalye üzerinde Anıtkabir’e giden Bülent Ersoy’a bir denizci subayın şemsiye tuttuğu görüntü, büyük tepki çekmişti. Milli Savunma Bakanlığı, söz konusu görüntü üzerine konuya ilişkin inceleme başlatmıştı.

Bugün Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Hakkında inceleme başlatılan Anıtkabir Komutanı ve takım komutanı görevinden alınmıştır” denildi.

“NE VAR BUNDA?”

Yaşananların ardından Erol Köse’ye konuşan Bülent Ersoy, şunları söyledi:

banner112
Sadece ve sadece Ata’ya duamı ettim. Mozalesinin başında saygı duruşunda bulundum. Kimse bana şemsiye versin, sandalye versin demedim. Sandalyeyi zaten kendim götürdüm.

Komutanın ve garip asker çocuğun sürülmesi doğru şeyler mi? Şemsiye tutulmasına gerek de yoktu. Ben oraya gittiysem yağmur da olsa sel de olsa kar da yağsa ki yağıyordu zaten.

Saygı duruşunda dururken şapkamı çıkardım. Adamdan böyle bir talebim olmadı zaten. Çünkü başımda şapkam vardı. Şapkam çıktığı zaman da yanımda ve arkamda görevli yoktu.

Bir ara demek ki tutmuş. Bunda benim ne gibi dahlim olabilir. Ben istemesem görmesem de şemsiye tutmuşlar. Ne olacak ne var bunda?


 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2022, 17:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahlaksiz bülent BEY!
ahlaksiz bülent BEY! - 2 hafta Önce

Serefli TSK subayi bir sapigin islanmasin diye semsiye tutma vazifesi yoktur olamaz!
Bülent bey nasil olurda kafana semsiye tutulunca anlamiyorsun o kadarmi şuursuz dolaşiyorsun? Ataya saygi duyan onun ordusuna saygi duyar, semsiye tutmasini engellerdi! bülent BEY yedigin necaset boyundan büyük hic olmazsa sesini cikarma. dört duvar arasinda ne halt yedigin bizi ilgilendirmiyor! sen sanatci bile degilsin bagira bagira sarkilara tecavüz eden türkücüsün haddini bil. aslinda senin yerin cöplük! bülnet Bey sana sanatci diye hitab edenlere lanet olsun!

Serefsizler!!! TSK nerden nereye?
Serefsizler!!! TSK nerden nereye? - 2 hafta Önce

Atatürkün Serefli Türk Silahli Kuvvetlerini ne hale soktular ? M.K. Atatürkün Vatani emanet ettigi Türk ordusuna bakin, icim sizliyor, öfkeliyim! TSK bir sapigin hizmetlisi gibi davranmasini hazmedemiyorum! TSK yi bile bile bu hale gelmesini iktidardaki yobazlarin CIA ile yaptiklari is birligi ile basardilar. Amerikan usaklari, serefsiz vatan hainleri