Burdur'da sigara istediği Çinli ünlü iş insanını 'yan baktı' diye bıçakladı

Burdur'da mermer işiyle uğraşan Çinli iş insanı Wei Liu'yu (49) bıçakla yaralayan Mert Aras (22), ifadesinde, "Sigara istedim, 'kullanmıyorum' dedi. Sonra bana ters baktı. O yüzden bıçakladım" dedi. Aras, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

Burdur'da sigara istediği Çinli ünlü iş insanını 'yan baktı' diye bıçakladı

Olay salı akşamı, Güzelleştirme Parkı'nda meydana geldi. Kentte mermer işiyle uğraşan Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı Wei Liu, parkta yürüyüş yaparken, Mert Aras kendisinden sigara istedi. Aras, sigara kullanmadığını söyleyen Wei Liu'yu karnından bıçakladı. Wei Liu, çevredekilerin çağırdığı ambulansla Burdur Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 

Burdur Emniyet Müdürlüğü ekipleri Mert Aras'ı kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyede savcıya ifade veren Mert Aras, "Sigara istedim, 'kullanmıyorum' dedi. Sonra bana ters baktı. O yüzden bıçakladım" dedi.

Mert Aras, çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanıp Burdur E Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu'na teslim edildi.

"LİU ÇIKIP 'ARTIK TÜRKİYE'DEN TAŞ ALMAYIN' DESE TÜM ALIMLAR DURUR" 

KRT TV'den Eren Çaylan'ın edindiği bilgiye göre, bıçakla yaralanan Wei Liu, Çin'in önde gelen taş firmalarından UMGG'nin tüm alım satımlarından sorumlu olan iş insanı.

Sektörden edinilen bilgiye göre Wei Liu'nin 'Artık Türkiye'den taş almayın' emri vermesi karşılığında Türkiye ile olan ticareti durdurabileceği bir konumda olduğu öğrenildi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 7 gün Önce

suç işleyenleri hapise atıp cezasını çektikten sonra salmak kolaycılığından vaz geçin,tedavi edin tedavi olmadan toplum içine salmayın.21. yüzyılda gibi davranın.işe yaramaz insanları işe alıp milletin parasını boşa harcamayın bu gibi işler için harcayın