Caddebostan kırmızı yosunlara teslim! Yürüyüş yolunu da kapladı

İstanbul'daki Caddebostan sahili yine kırmızı yosunlara teslim oldu. Sahile vuran yosunlar kayalıkları ve yürüyüş yolunu da kapladı.

Caddebostan kırmızı yosunlara teslim! Yürüyüş yolunu da kapladı

İstanbul'da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan fırtına ve yağmur nedeniyle Kadıköy Caddebostan sahilini yine kırmızı yosunlar kapladı. Sahile vuran dev dalgalar nedeniyle kırmızı renkli yosunlar sahildeki kayalıklara ve yürüyüş yolunu kapladığı görüldü. Yosunları temizlemek için İstanbul Büyükşehir Belediye Ekipleri sabah saatlerinden itibaren çalışmaya başladı.

banner112
'SAHİL BOYUNCA ÇOK KIRMIZI YOSUN VAR'

Caddebostan sahilinde sabah yürüşü yapan Emine Kaysel, "Yürüyüş yollarındaki yosunları ilk defa gördüm. Geçen fırtınada vardı. Sabah saatlerinden itibaren belediye ekipleri de sahil kısımlardaki yosunları temizlemeye çalışıyorlar. Sahil boyunca çok kırmızı yosun var" dedi.

'MARMARA KUSUYOR DİYE DÜŞÜNÜYORUM'

Sahilde spor yapan kişi de,"Marmara Denizi kusuyor diye düşünüyorum. Sonuçta bunlar da bir canlıydı. Ölmüşler ve denizin dibine çökmüşler. Bu haliyle birlikte sahil kısımlarında birikiyor. Sahil boyunca çok kırmızı yosun var ama bu bölgede daha çok gözüküyor" diye konuştu. 

YORUM EKLE