Çamlıca'da Erdoğan'ın evini fotoğraflayan İsrailli çiftle ilgili flaş karar

Üsküdar'daki Çamlıca Kulesi'nden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konutunun fotoğraflarını çektikleri iddiasıyla gözaltına alınan ve tutuklanan İsrail uyruklu çift serbest bırakıldı. Çift, ülkelerine döndü.

Çamlıca'da Erdoğan'ın evini fotoğraflayan İsrailli çiftle ilgili flaş karar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın evinin fotoğrafını çektikleri için gözaltına alınan İsrailli çift bu sabah ülkelerine döndü.

Yetkililerden yapılan açıklamada, “Oaknin çiftine hoşgeldin derken, işbirliği için Türkiye Cumhuriyeti devlet başkanı ve hükümetine teşekkür ederiz." ifadelerine yer verildi. 

Natali ve Mordi Oaknin çifti Gurion Havalimanı'nda böyle karşılandı:

NE OLMUŞTU?

Natali ve Mordi Oaknin çifti, İstanbul'da gittikleri Çamlıca Kulesi'nden görünen Erdoğan'ın evinin fotoğraflarını çekmiş ve fotoğraf çeken bir başka kişiyle birlikte gözaltına alınmışlardı. 'Casus' oldukları iddiasıyla tutuklanan çift için İsrailli yetkililer devreye girerek serbest bırakılmaları için görüşmeler yürütmüşlerdi. 

Türkiye'de tutuklanan çift için İsrail Cumhurbaşkanı Yitzak Hertzog, İsrail Başbakanı Naftali Benet, İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid seferber olmuştu. 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2021, 09:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abuzer Kadayıf
Abuzer Kadayıf - 10 ay Önce

Daha önce de yazmıştım İsrail höst diyecek serbest bırakacaklar demiştim aynen öyle de oldu diplomasız çakma reisten cacık olmaz..

SIRADAKİ HABER