Çekmeköy Kışlası’nı betona boğacak şirket tanıdık çıktı 

Emlak konut, yapılaşmaya açılan Çekmeköy Kışlası’na için AKP’li Cevahir’in şirketi ile Yassıada’yı betona boğan Mesa şirketiyle anlaştı.

Çekmeköy Kışlası’nı betona boğacak şirket tanıdık çıktı 

Çekmeköy Kışlası olarak bilinen Şehit Onbaşı Azim Özdemir Kışlası arazisinde Çınarköy adını verilen konut projesi için ağaçlar kesilmeye devam ediliyor.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Emlak Konut’un 1774 konut, 141 villa ve 56 ticari alanın yer aldığı Çınarköy projesinin yapımı için dört ayrı inşaat şirketiyle sözleşme imzaladığı öğrenildi. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde kışla arazisine yapılan Çınarköy projesinin birinci etabı için Yassıada’yı betona boğan Mesa Mesken Sanayii A.Ş. ile tam KDV hariç 1 milyar 150 milyon TL’lik sözleşme imzalandığını belirtti.

Emlak Konut, projenin ikinci etabı için de Aydur İnşaat ile Cevahir Yapı şirketiyle 25 Nisan’da anlaştı. Emlak konut ile bu iki şirket arasında KDV hariç 1 milyar 230 milyon TL’lik sözleşme imzalandığı açıklandı. Çınarköy projesinin üçüncü etabı için de Emlak Konut’un 13 Haziran’da Serra Mühendislik şirketi ile KDV hariç 635 milyon TL’lik sözleşme imzaladığı bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER