Cem Küçük, 'Ergenekon-Balyoz' karıştırdı

Cem Küçük, “Bu amirallerin gözaltına alınması gerektiğini yalnızca ben söyledim. Yine her zaman olduğu gibi yazdığım hayata geçiyor” dedi, "Kimse “Yeniden Ergenekon-Balyoz mu” edebiyatı yapmasın. Bildiri açık ve net anayasa ihlalidir. Katalog suç kapsamındadır" iddiasında bulundu.

Cem Küçük, 'Ergenekon-Balyoz' karıştırdı

104 Amiralin "Montrö bildirisi"nin ardından Mavi Vatan kavramının isim babası emekli Tümamiral Cem Gürdeniz ile 14 Amiral hakkında gözaltı kararı verildi. Bu isimlerden 10'u gözaltına alındı. Gözaltı kararı verilen amiraller arasında FETÖ'nün Balyoz kumpasına hedef olmuş isimler de bulunuyor.

Amirallerin gözaltı haberinin ardından Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Küçük, “Dün Habertürk TV canlı yayınında, bugünkü Türkiye gazetesi yazımda bu amirallerin gözaltına alınması gerektiğini yalnızca ben söyledim. Yine her zaman olduğu gibi yazdığım hayata geçiyor. Bu gözaltılar hukukun gereğidir. Demokrasinin zaferidir” dedi.

Türkiye gazetesinde yayınlanan “Amiraller Battı” başlıklı yazısına da dikkat çeken Küçük, “Aslında bu gözaltıların olacağını önceden haber veriyorum. Olay asla Montrö olayı değil. Montrö bu vesayetçi amirallerin kendilerini perdeleme taktiğinden başka birşey değil” diye yazdı.

Küçük, "Anayasal haddini aşarak muhtıra bildirisine imza atan 104 amiral hukukun gereği olarak teker teker gözaltına alınmaya başladılar. Kimse “Yeniden Ergenekon-Balyoz mu” edebiyatı yapmasın. Bildiri açık ve net anayasa ihlalidir. Katalog suç kapsamındadır." iddiasında bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Özkan
Murat Özkan - 1 ay Önce

Algı yaratma boşuna bir işe yaramayacak. Balyoz ve Ergenekon kumpaslarındaki rolün kadar bu durumunda sorumĺularından biri olarak hafızalarımıza kazındın.

SIRADAKİ HABER