Cemaatten şikayetçi olmamıştı: Enes Kara'nın babası, basında çıkan haberlerden davacı

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi 20 yaşındaki Enes Kara, kaldığı Nur Cemaati’ne ait cemaat evinde maruz kaldığı baskıların ardından yaşamına son vermişti. Oğlunun yaşamına son vermesinin ardından yaptığı açıklamalarda söz konusu cemaatten şikayetçi olmayacağını açıklayan baba Mehmet Kara büyük tepki toplamıştı. Baba Kara, basında yer alan haberler için yayın yasağı ve suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.

Cemaatten şikayetçi olmamıştı: Enes Kara'nın babası, basında çıkan haberlerden davacı

20 yaşındaki Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara, aile zoruyla kaldığı Nur Cemaati'ne bağlı bir evde gördüğü baskılar nedeniyle yaşamına son vermişti. TELE 1’den Fırat Yeşilçınar’ın aktardığına göre, Enes Kara'nın babası Mehmet Kara, oğlunun cemaat yurdunda intihar etmesi hakkında şikayetçi olmadıklarını belirtmiş, bu açıklama vatandaşların tepkisini toplamıştı. 

banner112
Son olarak baba Kara, basında yer alan haberler için yayın yasağı talebi ve haberi yapan gazeteciler için suç duyurusunda bulunma kararı aldı.

NE DEMİŞTİ?

Baba Mehmet Kara, ”Kaldığı yer güzel insanların kaldığı yer. Talebelerin kaldığı yer. Orada kalmasını tavsiye ettim. Devlet yurdunda başvuru yapmadık. Durumumuz iyi. Manevi olarak ahiretine faydası olsun istedim. Ben 25 yıldır Risale-i Nur okuyorum. Bir zararını görmedim. Ben bu cemaatin 25 yıldır içindeyim. Kaldığı yerde hiçbir sorun yoktu. Sürekli arkadaşlarıyla iletişim halindeydik. Birkaç ay kalır sonra alışır dedim. Cenazeyi aldık şu an dönüyoruz Hatay’a. Biz kimseden şikayetçi değiliz. Olaydan sonra durumunu daha iyi anladık” ifadelerini kullanmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
işte size insanligin beka sorunu: "CahilliK"
işte size insanligin beka sorunu: "CahilliK" - 2 hafta Önce

Gencin gercek yasamda faydasi olan seylere yönlendirmeyen dangalak bir baba, asli astari olmayan ahiret dedikleri hayali bir seye faydali olmasi icin evladini yobazlara teslim ediyor, oraya yönlendiriyor!
şimdi kicina kina yaksin!
Allah böyle cahil velilerden cocuklari korusun!