Cemal Enginyurt'tan AKP'li isme 'araba' göndermesi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 19 Kasım Perşembe günü Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bütçesi üzerindeki görüşmeler sırasında AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök’ün sarfettiği  '18 yıl önce araba var mıydı araba' sözleri tartışma yaratmıştı.

Cemal Enginyurt'tan AKP'li isme 'araba' göndermesi

TBMM Tutanak Hizmetleri Başkanlığı bünyesinde yapılan değerlendirmede, incelenmemiş tutanak üzerinde bir değişiklik yapıldığı, birkaç saat içinde ise ses kayıtlarının incelenmesi neticesinde tutanağın ilk haline döndürüldüğünün tespit edildiği belirtilerek, tutanak üzerinde değişiklik işlemini yapan Tutanak Hizmetleri Başkan Yardımcısı’nın söz konusu işlemle ilgili sorumluluğu üstlenerek görevinden istifa ettiği ve konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı açıklanmıştı.

ENGİNYURT'TAN GÖNDERME

AKP'li Ök’ün bu sözlerine gönderme yapan MHP’den ihraç edilen Bağımsız Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Karadeniz’de festivallerde yarışmaları da düzenlenen tahta arabaya bindiği bir fotoğrafını “18 yıl önce, ARABA vardı da biz mi binmedik” notuyla paylaştı.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER