Cengiz İnşaat’ın şantiyesinde koronavirüse yakalananlar sisteme girilmiyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç Cengiz İnşaat’ın Maçka şantiyesindeki çalışma koşullarını gündeme taşıdı.

Cengiz İnşaat’ın şantiyesinde koronavirüse yakalananlar sisteme girilmiyor

Rize'nin İkizdere ilçesinde yapmak istediği taş ocağı ile tartışma konusu olan Cengiz İnşaat şimdi de işçi düşmanlığı ile gündeme geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç Cengiz İnşaat’ın Maçka şantiyesindeki çalışma koşullarını gündeme taşıyarak, çarpıcı iddialarda bulundu. 

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Öztunç, işçilerin pazar günleri de dahil olmak üzere 12 saat çalıştırıldığını ifade etti. 

Öztunç ayrıca, koronavirüse yakalanan işçilerin test sonuçlarının sisteme diğer işçiler temaslı sayılmasın diye girilmediğini de öne sürdü. 

Öztunç'un paylaşımları şöyle:  

''Bu görüntüler Cengiz İnşaatın Maçka şantiyesinden. Emekçiler 1 ay boyunca, 8 saat ücreti üzerinden, Pazar günleri dahil günde 12 saat çalışıyor. Ayda sadece 2 gün izin kullanıyorlar. Cengiz İnşaat sadece doğayı katletmekle kalmıyor, işçinin alın terini de sömürüyor.

Üstelik fotoğraftaki kardeşlerimiz sadece şantiyede kalanlar, bir bu kadar da evine gidip gelen var. Şantiyede kalanlar evine gitmek istediğinde seyahat yasağı var diye gidemiyor. Covid olanların isimleri de sisteme girmiyormuş, diğer işçiler temaslı sayılıp iş durmasın diye.

Bu insanlar bu işsizlik döneminde evine ekmek götürmek için buna razı oluyor. Yazıktır, günahtır, ayıptır. Siz nerede duracaksınız, ne zaman doyacaksınız?”

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER