Çeşme'de 179 düzensiz göçmen yakalandı

İzmir'in Çeşme ilçesinde düzenlenen operasyonda, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan 179 düzensiz göçmen yakalanırken, 4 göçmen kaçakçısı şüphelisi de gözaltına alındı.

Çeşme'de 179 düzensiz göçmen yakalandı

Edinilen bilgiye göre Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Alaçatı açıklarındaki bir teknede düzensiz göçmenlerin bulunduğu bilgisini aldı. Bunun üzerine harekete geçen ekipler 179 göçmeni yakaladı. 

banner112
Sahil güvenlik ekiplerinin yakaladığı göçmenler, yakalandıkları tekneyle birlikte Çeşme İskelesi'ne getirildi. Ekipler, 4 kişiyi de göçmen kaçakçılığı şüphesiyle gözaltına aldı. 

Düzensiz göçmenler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından İzmir Göç İdaresi Müdürlüğü'ne sevk edilecek. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 4 gün Önce

niye yakalayıp Türkiye'ye getiriyorsunuz,bırakın insanlar ülkelerini bu duruma getirenlerin memleketlerine gitsin.Bu insanlara bakmak zorunda olsunlar ki bir daha hiç bir ülkeye operasyon yapmasınlar.ben olsam 3-5 milyar avro için kimsenin taşeronluğunu yapmam.bu insanlara bizim harcadığımız para en az 250 milyar dolardır.dış borcumuz 500 milyar dolar bir o kadar da iç borç var.otur avrupa birliği ile masaya 1 trilyon dolar iste vermezlerse hepsini yolla istediği yere .eğer kendi çıkarları için veya zayıflıklarından faydalanıp bir anlaşma yapılmışsa yeni şartlar oluştu deyip boz,bir kerede biz başkasını kandımış olalım.Türkiye Cumhuriyeti Devleti kimsenin taşeron olamaz.

Adil bir yorum olmus,
Adil bir yorum olmus, @GÜVEN BROWN - 3 gün Önce

Güven bey , bu insanlari 100-200 dolar alarak sinirdan türkiyeye geciren vatan hainlerinide burada anmak gerekir! Alinan o 3-5 milyar avronun kmin cebine girdigini tahmin etmek güc degil!