CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan serbest bırakıldı

CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, Ramazan Bayramı için geldiği İstanbul'da, havalimanında gözaltına alındığını duyurdu. Savcılığın, kendisi hakkında yakalama kararı çıkarttığını belirten Özcan, "Henüz detayları bilmiyorum. İfade vermeyi bekliyorum" ifadelerini kullandı. Özcan, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan serbest bırakıldı

CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, İstanbul’da havalimanında gözlatına alındığını, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Özcan, “Ramazan Bayramı için ABD'den geldiğim İstanbul'a giriş yaparken havalimanında gözaltına alındım. Savcılık hakkımda yakalama kararı çıkartmış. Henüz detayları bilmiyorum. İfade vermeyi bekliyorum. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” dedi.

banner112
Korkusuz yazarı ve CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı:

* CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, bayram tatili için geldiği İstanbul'da İstanbul Havalimanında gözaltına alındı. Yurter Özcan'la az önce konuştum. Hakkında bir soruşturma olduğunu ve bu yüzden Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına ifade vereceğini söyledi. Umarım bir an önce bırakılır.

“İFADE VERMEDİĞİ İÇİN YAKALAMA KARARI ÇIKARTILMIŞ”

* CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan'ın Türkiye'ye girerken neden gözaltına alındığı belli oldu. CHP'li Özcan, Hürriyet Yazarı Nedim Şener'in şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada ifade vermediği için yakalama kararı çıkarılmış. Özcan, ifadesinin ardından serbest bırakılacak.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2022, 20:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER