CHP'den Erdoğan'ın atamalarına tepki

Erdoğan'ın yaptığı, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanlığı atamasına CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, tepki gösterdi.

CHP'den Erdoğan'ın atamalarına tepki

Sigortacılık ve özel emeklilik sektörlerinin düzenlenmesi ve denetlenmesine dair görevleri yürütmek üzere kurulan Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanlığına Türker Gürsoy atandı.

Gürsoy, daha önce Gülen cemaatine ait Asya Emeklilik Genel Müdürü olarak görev yapmıştı. Türker Gürsoy, Asya Emekliliği yönetirken, BEStival kampanyası düzenlemiş, faiz hassasiyeti olan bireyleri, bireysel emekliliğin tüm avantajlarıyla tanıştırdıklarını belirtmişti.

ÖZGÜR ÖZEL'DEN ÇOK SERT TEPKİ 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı bu atamaya CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel çok sert tepki gösterdi.

“Yazıklar olsun” diyen CHP’li Özel, Resmi Gazete’de yer alan atama kararının görüntüsünü paylaşarak, “Para yatıranın kamudan çıkarıldığı, hapse atıldığı Bank Asya iştiraki Asya Emeklilik’in 2013-2014 yılları arasında genel müdürlüğünü yapan Türker Gürsoy’un Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanlığı’na atanmasının hiçbir izahı yoktur” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
.
. - 1 yıl Önce

((( MENDERES VE 27 MAYIS GERÇEĞİ ! )))
https://www.youtube.com/watch?v=bybGGIyV4Pg

Abuzer
Abuzer - 1 yıl Önce

yandaşlarını ve fetö artıklarını devlet dairelerine dolduruyorlar sizler de bunların listesini yapın ve çakma başkan devrildiğinde hepsini kapının önüne koyun...

haydar bektaş
haydar bektaş - 1 yıl Önce

hani fetö ile mücadele vardı. özgür özel çok haklı. o zaman birlikte oyun oynadınız siz biriniz iyi polis biriniz kötü polis devlete numaramı yaptınız. bu adam nasıl atanır ya velev ki fetö adına devlet ajanı bile olsa edep var yina almamalısınız.