CHP'den 'TRT' atamalarına çok sert tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç'tan, TRT atamalarına tepki: “Liyakat deseniz yok. Ressam, genel müdür olmuş”

CHP'den 'TRT' atamalarına çok sert tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç TRT'ye yapılan yeni atamaları, "AKP içerisindeki çeşitli kanatların kavgasının sonucu olarak, bugün bu atamalar gerçekleştirilmiştir. Kadro oluşturmuş artık devletin resmi yayın organlarında ‘patron benim’ diyor Fahrettin Altun" dedi.

“Liyakat deseniz yok. Ressam, genel müdür olmuş” diyen Öztunç, Öztunç, TRT'nin eski Genel Müdürü İbrahim Eren'in ise Türkiye Cumhuriyeti’ni temsilen Londra’ya Büyükelçi olarak atanacağını söyledi. 

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’na göre, TRT'nin yeni yönetim yapısı değitirilerek yeni atamalar yapıldı. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, şunları söyledi:

GOEBBELS’İN MEDYA YAPILANMASI TAMAMLANMAK ÜZERE: TRT’de yeni yapılan atamalar AK Parti içerisindeki bir kavganın hem göstergesi hem de sonucu. İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un, Anadolu Ajansı’ndan sonra TRT’ye hakim olduğunu da görüyoruz. Mehmet Zahit Sobacı TRT Genel Müdürü oldu. Yine Fahrettin Altun’a yakın bir isim. Goebbels’in medya yapılanması tamamlanmak üzere. Fahrettin Altun, tüm medyayı ele geçirmek üzere. 

‘PATRON BENİM’ DİYOR: Baktığımız zaman yeni yönetim kurulunda hem Fahrettin Altun’a yakın isimler var, SETA‘dan arkadaşları var Kartal İmam Hatip Lisesi’nden arkadaşları var. Kendisi istediği gibi bir kadro oluşturmuş. Artık devletin resmi yayın organlarında ‘patron benim’ diyor, Fahrettin Altun. AKP içerisindeki çeşitli kanatların kavgasının sonucu olarak, bugün bu atamalar gerçekleştirilmiştir.

PERGOLACI FAHRETTİN ALTUN TRT’Yİ ELE GEÇİRMİŞ DURUMDA: Liyakat deseniz yok. Ressam, genel müdür olmuş. Bir zamanların TRT’si nerede, bugünkü TRT nerede? Aynı zamanda yeni gelen yönetim kurulu üyeleri; başkanı, genel müdürü bunlar iki, üç dört maaş alacaklar. Bir kısmı Basın İlan Kurumu’nda zaten görevli. Bir kısmı İletişim Başkanlığı’nda görevli. Bir de TRT’den maaş alacaklar. Yeni yönetimde bakan oğlu var. Bakan arkadaşı var. SETA’cı var. Pergolacı Fahrettin Altun TRT’yi ele geçirmiş durumda.

ESKİ GENEL MÜDÜR İBRAHİM EREN BÜYÜKELÇİ OLARAK ATANACAK: Peki TRT’nin eski Genel Müdürü İbrahim Eren ne olacak? Kullanıldı, zamanı doldu, çöpe mi atılacak? Bize ulaşan bilgilere göre İbrahim Eren önümüzdeki günlerde Avrupa’da bir başkente büyükelçi olarak atanacak. İngiltere Londra’ya Türkiye Cumhuriyeti’ni temsilen Büyükelçi olarak atanacağı iddiası Ankara’da kulislerde konuşuluyor. Yandaşlığın mükafatı olarak büyükelçi olarak atayacaklar.”

(anka)

YORUM EKLE