CHP'li Ağbaba: Binali Bey enflasyon açıklamasıyla Hazine ve Maliye Bakanlığına adaylığını koymuş

CHP'li Ağbaba, AKP'li Yıldırım'ın enflasyonla ilgili açıklamalarına yanıt verdi.

CHP'li Ağbaba: Binali Bey enflasyon açıklamasıyla Hazine ve Maliye Bakanlığına adaylığını koymuş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli AğbabaAKP'li Binali Yıldırım'ın enflasyon açıklamasına ilişkin olarak, "Binali Bey enflasyon açıklamasıyla Hazine ve Maliye Bakanlığına adaylığını koymuş" yorumunu yaptı. 

Ağbaba Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "0'dan 7'ye olan artışı 7 kat hesaplamak her matematikçinin harcı değildir. Binali Bey enflasyon açıklamasıyla Hazine ve Maliye Bakanlığına adaylığını koymuş. Hem aksakallı, hem mühendis, hem matematikçi, hem de düşük profilli.. Erdoğan kendisinden iyisini bulamaz." ifadesini kullandı. 

NE OLMUŞTU?

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, partisinin Erzincan İl Başkanlığı tarafından Bakırevi Konferans Salonu'nda düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında enflasyon değerlendirmesi yapmıştı.

Yıldırım'ın, "“Bunu yaşadığımız hayat pahalılığı, ekonomideki dalgalanmalara bir mazeret olarak söylemiyorum. Bu bir gerçek, bu bir durum tespiti. Amerika, Avrupa denen ülkeler bunlar enflasyon diye bir şey bilmiyor. Bugün Amerika’da sıfırdan yüzde 7’ye çıkmış enflasyon. Bu ne demektir, 7 kat artış. Bizde 10'lardan 20’ye çıkmış, 2 kat artış. İyi mi, değil." ifadelerini kullanmıştı. 

YORUM EKLE