CHP'li belediyeye akılalmaz engelleme

CHP’li Eskişehir Odunpazarı Belediyesi'nin kurban bağışı alması da engellenmek istendi.

CHP'li belediyeye akılalmaz engelleme

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi 2020 yılı Temmuz ayı meclis toplantısı, Hasan Polatkan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Sözcü'den Kemal Atlan'ın haberine göre; Nisan ayında İçişleri Bakanlığı tarafından aşevi bağış hesaplarına bloke konulan CHP'li belediyenin AKP'li meclis üyeleri dün akşamki meclis toplantısında da aşevi için kurban bağışlarını engellemek istedi.

Mecliste görüşülen konulardan birisi de Kurban Bayramı’nda Odunpazarı Belediyesi Aşevi tarafından kurbanlık kabulü, kurbanlık bedellerine ait şartlı bağışların kabulü, bunların kesimi ve bu bağışların aşevi aracılığı ile ihtiyaç sahipleri yararına kullanılması oldu. AKP’li üyelerin karşı oy kullanmasına rağmen, oy çokluğu ile kabul edildi.

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, ”Bizim aşevimiz 15 bin kişiye sıcak yemek sunma kapasitesi olan bir dayanışma merkezidir. Ayrı bir hesabı var. Bu hesap 2007’den beri açık. Vatandaşlarımız para yatırıp iyilik yapıyor. Çünkü biliyorlar ki o bağışlar, yoksul vatandaşlarımıza yardım olarak sunuluyor. Hiçbir şekilde yoksullara yapılan yardımlar engellenemeyecek” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER