CHP'li bir belediyenin daha aşevi yardım hesabı bloke ettirildi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden sonra Odunpazarı Belediyesi’nin aşevi hesapları da bloke edildi. 

CHP'li bir belediyenin daha aşevi yardım hesabı bloke ettirildi

Antalya Muratpaşa Belediyesi'nin ardından CHP'li Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Odunpazarı belediyelerinin de aşevi bağış hesapları İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelge doğrultusunda kapatıldı. Uygulamayı eleştiren sosyal medya kullanıcıları alınan kararı 'vicdansızlık' olarak değerlendirdi.

Aşevi hesaplarının bloke edildiğini ilk duyuran Antalya’nın CHP'li Muratpaşa Belediyesi olmuştu. Burada günde 2 bin kişiye yemek verildiği belirtiliyordu.

Dün akşam saatlerinde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi de 25 yıldır hayırseverlerin desteğiyle hizmet veren aşevinin hesaplarının bloke edildiğini duyurmuştu.

Belediyenin Twitter hesabından “Bugüne kadar desteğini esirgemeyen tüm yurttaşlarımıza teşekkür eder, imkanlarımız dahilinde gerçek ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam edeceğimizi, kamuoyunun bilgisine sunarız” açıklaması yapıldı.

ODUNPAZARI BELEDİYESİ DE TWİTTER HESABINDAN DUYURDU

Odunpazarı Belediyesi'nden ise "Her gün binlerce ihtiyaç sahibi hemşehrimize sıcak yemek yardımı yapan Aşevimizin banka hesapları bloke edilmiştir" denildi.

İşte o paylaşım:

DEVLET İÇİNDE DEVLET TARTIŞMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’li Ankara ve İstanbul belediyelerinin salgına karşı başlattığı yardım kampanyalarını eleştirmiş ve "Devlet içinde devlet olmanın anlamı yoktur, kampanyalar Cumhurbaşkanlığı tarafından yürütülüyor" demişti.

Erdoğan'ın "Biz bize yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı bağış kampanyasının ardından da İçişleri Bakanlığı kararıyla, CHP’li belediyelerinin bağışlarının toplandığı banka hesaplarına bloke konmuştu.

Aşevi hesapların bloke edilmesi sosyal medyada tepkiyle karşılandı:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER