CHP'li eski milletvekili hayatını kaybetti

Eski CHP Bursa Milletvekili Kemal Demirel, kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

CHP'li eski milletvekili hayatını kaybetti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 22’nci ve 23’üncü dönem Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa milletvekili 67 yaşındaki Kemal Demirel, kanser tedavisi gördüğü özel bir hastanede hayatını kaybetti. Kentteki 'tren' projeleriyle ilgili çalışmalarıyla tanınan Demirel’in bugün düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

Demirel için Nilüfer Belediyesi önünde saat 11.00'de tören düzenlendi. Törene, Demirel'in ailesinin yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, CHP Bursa milletvekilleri ve sevenleri katıldı. Demirel'in yakınlarının ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü. Demirel, Organize Sanayi Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Bademli Mezarlığı'na defnedildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “22 ve 23'üncü dönem Bursa milletvekilimiz Kemal Demirel'in vefatından büyük üzüntü duydum. Bursa için büyük emekleri olan, uzun süredir hastalığı nedeniyle tedavi görmesine rağmen Bursa treni için mücadeleyi bırakmayan Kemal Demirel’e Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

25 yıl önce başlattığı, "Bursa'ya tren İstiyorum" kampanyasını ara vermeden devam ettiren ve bu kampanya süresince 40 il ile 22 ilçeyi ziyaret edip, yürüyüşler ve imza kampanyaları, basın toplantıları ve fotoğraf sergileriyle konuyu Meclis'e taşıyıp Bursa'da her kesimin desteğini alan Kemal Demirel, mücadeleci kişiliği ile biliniyordu.

Kemal Demirel kimdir?

Kemal Demirel, 17 Mayıs 1955'te Kırklareli'nde doğdu. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Yüksek Okulu ile Halkla İlişkiler Yüksek Okulu'ndan mezun olan Demirel Bursa'da özel eğitim kurumunda üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclisi Üyesi olarak görev yaptı.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2022, 19:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER