CHP'li Mürsel Alban, bir sene önceki görüntüleri hatırlattı 

Muğla'nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın dördüncü gününe gelirken CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, geçtiğimiz sene Ağustos ayında yangında iktidara isyan eden köylü kadının görüntülerini, "AKP iktidarı geçen yıldan hiçbir ders çıkarmadı" diyerek paylaştı. 

CHP'li Mürsel Alban, bir sene önceki görüntüleri hatırlattı 

Muğla'nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın dördüncü gününde de henüz söndürülemedi. Gece görüşlü yangın söndürme helikopterlerinin eksikliğini sürekli hatırlatan CHP'li vekiller iktidara çağrıda bulundu. 

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ağustos ayında yangın bölgesinde iktidara, "Çocuğumuz çoluğumuz yandıktan sonra mı gelecekler? Evimiz yandıktan sonra mı gelecek?" diyerek isyan eden köylü kadının görüntüleri tekrardan hatırlattı. 

Alban'ın paylaştığı videoda, isyan eden kadın, "Çocuğumuz çoluğumuz yandıktan sonra mı gelecekler? Evimiz yandıktan sonra mı gelecek? Biz bunu destekledik başımızın tacı ettik. O bizi yere tepti. Nasıl başkan bu? Böyle başkan olur mu? Bize su vereceğine çay atıyor insanlara. Böyle başkan olur mu? Söyle. Ben evladım için yanıyorum, evladım kendini ateşe attı. Söyleyin bunun ötesi olur mu?" diye isyan etmişti. 

İşte o paylaşım:  

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER