CHP Lideri Kılıçdaroğlu'dan mesaj: Yoksulların suskun kalması kötülüğün zaferidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından "Şunu öğrendim ki; yoksulluğun zıttı zenginlik değil, yoksulluğun zıttı adaletmiş“ açıklamasını paylaştı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'dan mesaj: Yoksulların suskun kalması kötülüğün zaferidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün TBMM'de, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmanın bir bölümünün görüntülerini sosyal medya hesabında paylaştı.

Kılıçdaroğlu, paylaşımında; "Türkiye’nin her köşesini geziyorum. Fakir fukara, garip gureba ile birlikteyim. Şunu öğrendim ki; yoksulluğun zıttı zenginlik değil, yoksulluğun zıttı adaletmiş" mesajını verdi.

Kılıçdaroğlu, paylaştığı videoda şunları söyledi:

Yoksulların yoksul kalmasıdır, kötülüğün zaferi. Kötülüğün zaferini yenmek istiyorsak, o zafere son vermek istiyorsak iyilerin konuşması lazım. Bizlerin konuşması lazım. Biz adaleti başkalarının söylemlerinde değil, kendi topraklarımızdaki söylemleri dikkate alarak aslında biliyoruz, bulmamız lazım. Bu kadim topraklarda adalet için çok şey söylenmiştir. Örneğin Ahi Evran esnafların piri; ‘Dünya malına tamah etme’ diyor. ‘Kuvvetli ve üstün durumda iken affetmesini, hiddetli iken yumuşak davranmasını bil. Ve kendin muhtaç iken bile başkalarına verecek kadar cömert ol.

(ANKA)

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2021, 23:55
YORUM EKLE