CHP Lideri Kılıçdaroğlu milyonların merak ettiği o soruyu yanıtladı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin tartışmalara değindi. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu veya Yavaş'ın cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağı sorusuna "Siz eğer belediye başkanı olarak seçilmişseniz, bazı sözler vermişseniz o sözleri yerine getireceksiniz. Cumhurbaşkanlığı bir kişiye endekslenemez" yanıtını verdi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu milyonların merak ettiği o soruyu yanıtladı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem Sarıkaya’nın moderatörlüğünde Habertürk TV’de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkındaki soruya yanıt verdi.

'BELEDİYELERİ KAYBEDERİZ'

banner112
Kılıçdaroğlu, ”Ankara ve İstanbul’da büyükşehir belediyelerinde Meclis çoğunluğumuz yok. Belediyeleri kaybederiz” diye konuştu.

'BEN MİLLETİN SAĞDUYUSUNA GÜVENİYORUM'

CHP Lideri’nin konuya ilişkin açıklaması şöyle:

Bizim iki büyükşehir belediyesinde Ankara ve İstanbul’da meclis çoğunluğumuz yok. En temel sorunlarımızdan birisi o. Siz eğer belediye başkanı olarak seçilmişseniz, bazı sözler vermişseniz o sözleri yerine getireceksiniz. Cumhurbaşkanlığı bir kişiye endekslenemez. Kurala, devlet aklına, bilgiye endekslenir. Toplum nasıl bir cumhurbaşkanı istiyor, buna bakmamız lazım. Ben milletin sağduyusuna güveniyorum. İttifak nasıl bir cumhurbaşkanı adayı olmasını istiyor.

YORUM EKLE