CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan elektriği kesilen aileye ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Mamak'ta elektriği kesilen bir aileyi ziyaret etti. Kılıçdaroğlu burada yaptığı açıklamada, "Bir avuç insan zenginleşti, milyonlarca insan fakirleşti" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan elektriği kesilen aileye ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Mamak'ta elektriği kesilen bir aileyi ziyaret etti. 

Kılıçdaroğlu burada yaptığı açıklamada, "İstedikleri politikaların sonucunda ortaya çıkan gerçek şu oldu; bir avuç kişi zenginleşti milyonlarca insan fakirleşti. Geldiğimiz tablo budur. Artık bu tablo, bu çağın öfkesini dile getirdiği bir tablo olmaya başladı. Bunun  değişmesi lazım. O nedenle sadece Türkiye'deki değil, dünyadaki demokratlara da seslendim. Artık dünya yeni bir çağı başlatmak zorundadır. Demokrasi ve insan hakları ekseninde. İnsanların  temel haklarının teslim edilmesi konusunda çaba harcaması gerekmektedir. En büyük arzumuz da hedefimiz de budur" dedi.

"ÜZELEREK İFADE EDEYİM"

banner112
Enerji Bakanlığı'nın açıklaması sorulan Kılıçdaroğlu, "Geçen yılın aynı rakamlarına göre, 40 bin daha fazla. Demek ki 2022'de ortaya çıkacak rakamlar çok daha yüksek olacak. Üzelerek ifade edeyim. Bakana da verdiği bilgiler için teşekkür ederim" yanıtını verdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektriği kesilen CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 4 milyon hanede faturaların ödenememesi nedeniyle elektriklerin kesik olduğunu söylemesiyle ilgili açıklama yapmıştı. Dönmez, Kılıçdaroğlu'nun manipülasyon yaptığını iddia ederek, "Bugün itibarıyla tüm abone gruplarında elektriği kesik abone sayısı 278 bindir. Bu da toplam abone içinde yüzde 0.6'dır'' demişti.

ELEKTRİĞİ KESİLEN AİLELERİ ZİYARET EDECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

Kılıçdaroğlu, kesintinin ardından karanlıkta basın toplantısı düzenlemiş, ardından bahçede yaptığı basın açıklamasında, "Elektriği kesilen aileleri ziyaret de edeceğim. Ben elektrik faturamı ödeyebilirim. Sorun düşük gelirli ailelerin yaşadığı dram" ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2022, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER