CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a flaş çağrı: Çıkalım halkın karşısına

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda erken seçim ve cumhurbaşkanı adayı tartışmalarına ilişkin yaptığı açıklamalara yer verdi. Kılıçdaroğlu, paylaşımında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'a seslenerek 'Gel o büyük kürsülerini bir kenara bırak, çıkalım halkın karşısına' ifadelerini kullandı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a flaş çağrı: Çıkalım halkın karşısına

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün yaptığı açıklamalarda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini hedef aldığı sözlerine yanıt vermişti.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a "Beni hedef alıyorsan senin istediğin televizyon kanalında benimle tartışma yürekliliğini göstereceksin" ifadelerini kullandığı açıklamasında erken seçim ve cumhurbaşkanı adayı tartışmalarına değinmişti. Kılıçdaroğlu,  Erdoğan'ın "Daha 2023 seçimlerinde adaylarının kim olduğu belli değil. CHP'nin kendi içindeki adaylık mücadelesi kavgaya dönüşmüş durumda" sözlerine "Seçim tarihini belirlesin, biz adayımızı belirleyeceğiz" cevabını vermişti.

Kılıçdaroğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

'NİYE KORKAK OLUYORSUN?'

banner112
Niye korkak oluyorsun? Benden uzak, beni eleştiriyorsun. Çıkarsın karşıma, iki uygar insan gibi tartışırız. Senin taraftarların da izlerler, beni de bütün vatandaşlar izlerler. Hem benden çekiniyor, arkaya dolanıyor, arkadan bir sürü laf ediyor… Ya sen çık karşıma kardeşim. Çık karşıma otur, beraber tartışalım, Türkiye de izlesin.

'SEÇİM TARİHİNİ BELİRLESİN, BİZ ADAYIMIZI BELİRLEYECEĞİZ'

Seçim tarihini belirlesin, biz adayımızı belirleyeceğiz. Hem seçim tarihini belirlemiyor hem 'adayınız kim?' diyor. Adayımızı açıklamamız için senin 'Ben erken seçimi getiriyorum, sandığı getiriyorum, bay Kemal gel oy kullan' demesini bekliyorum. Söylemiyor.

ERDOĞAN'A ÇAĞRI: ÇIKALIM HALKIN KARŞISINA

Kılıçdaroğlu. bu açıklamalarına sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yer verdi. Kılıçdaroğlu, paylaşımında 'Gel o büyük kürsülerini bir kenara bırak, çıkalım halkın karşısına' sözleriyle Erdoğan'a çağrıda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımı şu şekilde:

YORUM EKLE
YORUMLAR
dark angel
dark angel - 2 hafta Önce

helal olsun sizlere sayın bakınım ve değer vekilerine sizın karşınız çıkacak cesarete yoktur