CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Giderayak milleti daha fazla yorma Erdoğan!

TÜİK'in açıkladığı enflasyon oranıyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Saray harikalar diyarında yaşamaya devam ediyor. Giderayak milleti daha fazla yorma Erdoğan!" ifadelerini kullanarak tepki gösterdi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Giderayak milleti daha fazla yorma Erdoğan!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜİK'in açıkladığı eylül ayı enflasyon oranı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Markete pazara giden enflasyonun en az yüzde 40 olduğunu bilir. Saray harikalar diyarında yaşamaya devam ediyor. Tam seçim öncesi bir iki çadır açılır, market açılır, algılara oynanır nasıl olsa. Giderayak milleti daha fazla yorma Erdoğan! Eylül ayı Fiyat Endeksini açıklamış. Güya enflasyon aylık yüzde 1.55 artmış ve 19.58 olarak gerçekleşmiş. Saray’a önerim, 19.99’u emretsin, millet kampanya gibi algılar. İzahı yok, mizahı olsun bari. Halkımız market sepeti yapmak için kredi çekiyor; domatesi, biberi krediyle alıyor. Yemin olsun ki, zamlarla mücadelemiz bu kış çok sert geçecek. Yedirmeyeceğiz fakiri fukarayı sizin şaşaalı saraylarınıza. Zam peşinde koşan şirketler, bizim iktidarımızda unutsunlar kendilerini. Bu durumun yegâne kaynağı sensin Erdoğan. Senin tek adamcılığındır ülkeyi bu hale sokan. Üstelik her seçim öncesi insanları tanzim satışla kandırmaya çalışıyorsun. Fiyatlar düşsün istiyorsan eğer, seçime gel! Seni tarihe gönderdiğimizde göreceksin tüm fiyatların nasıl düştüğünü.

YORUM EKLE