CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'yapılaşma' tepkisi 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ormanlarda yapılaşma yetkisinin Kültür ve Turizm Bakanı’na verilmesine, "Derdi dağı taşı betonlaştırmak. Çok açık söylüyorum; tek bir tuğla dahi koymaya kalkarsanız, önce ekskavatörle beni çiğnemeniz gerekecek" tepkisini gösterdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'yapılaşma' tepkisi 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "ormanlarda yapılaşma yetkisinin" Kültür ve Turizm Bakanı'na verilmesine tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu'nun konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"Erdoğan bir imzayla ormanlarda yapılaşma yetkisini Turizm Bakanına verdi. Her yer yandı kül oldu, derdi dağı taşı betonlaştırmak. Çok açık söylüyorum; tek bir tuğla dahi koymaya kalkarsanız, önce ekskavatörle beni çiğnemeniz gerekecek. Ormanlarımıza dokunamayacaksınız. Hadsizler!" 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Okuyucu
Okuyucu - 2 ay Önce

Tepkisi yanlış kararlara, milli servetin heba edilmesi endişesi taşıması, Muhalefettede olsa seçmen kitlesi var. O kitle yetki verdi. Tabiki düsüncesini söyleyecek. Adam yanlış bir sey dememiş ki birçok yerde Erdoğan düşmanlığı denmesinin nedenini anlamadım. Meseleyi hala parti olarak düşünenler yanılıyor.Asıl mesele bu millete ait tüm kaynakların doğru etkin bir sekilde kullanımı. Biriken vergilerin beton yerine, büyümeye, teknolojik yatırımlara aktarılmasını istemek suç mu? İç anadoluda, boş tüm arazilerin hızlı yanan çam ağaçları yerine meyve ve kuruyemiş ağaçları ile donatılmasının faydalı olacağını düşünüyorum. Rant için buna karşı çıkanda çok olur fikrimi belirtmek istedim.

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 2 ay Önce

sayın kılıçtaroğlu,yaratılış özellikleriniz günümüz türkiyesinde ki siyasi durumun gerektirdiği siyasetçi profiline uygun olmadığından parti istenen sıçramayı yapamıyor.öncelikle tuttuğunu koparan,hakkını yedirmeyecek,güvenilir bir görüntü çizen liderlere ihtiyaç var.o yüzden ne kadar doğru söylerseniz söyleyin

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 2 ay Önce

kimse söylediklerinize kafasını çevirip bakmıyor,dikkate almıyor.partiye genel başkan olarak hizmet etmek zorunda değilsiniz,acilen türkiyenin selameti için 35-40 yaşlarında iyi eğitimli ,6 okun ne olduğunu bilen anodolu çocuğunu başa getirin.büyük önderi bilmeyenleride partiye almayın,güven verememenin sebeplerinden biride bu.