CHP Lideri Kılıçdaroğlu seçimleri işaret etti: Ne yaparlarsa yapsınlar şafağa az kaldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Hizmet yapıyorsunuz, hizmet almak istemiyorlar. Teslim etmek istiyorsunuz, teslim almaktan korkuyorlar. Eğer bir yönetim, bir kamu kuruluşunun kendileri için yaptığı bir binayı teslim almaktan korkuyorsa o ülkeyi sağlıklı ve tutarlı yönetemez. Yönetmek gücünü kaybetmiştir" dedi. Kılıçdaroğlu, "Güzel bir müftülük binası, Kur’an kursu, taziye evi de yapılmış. Kim istemez çocuklar daha güzel, daha aydınlık bir ortamda kendi dinlerini öğrenebilsinler diye. Neden teslim almıyorsunuz? Neden korkuyorsunuz?" diye sordu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu seçimleri işaret etti: Ne yaparlarsa yapsınlar şafağa az kaldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte Beylikdüzü Belediyesi’nin Gürpınar Polis Merkezi Amirliği, Mevlâna Camii, Müftülük, Kur'an Kursu ve Taziye Evi Toplu Açılış Töreni’ne katıldı.

Kılıçdaroğlu, açılış töreninde; 3600 ek gösterge konusunu her fırsatta gündeme getirdiğini ifade ederken, "Büyük bir özveri ile görev yapar polisler. Biz evimizde rahat uyuyorsak, polislerin bizim güvenliğimizi sağlamalarındandır. Her gittiğim yerde, her yaptığım toplantıda polislerin olayını gündeme getirirken, onlara 3600 ek gösterge verilmesini her yerde, her ortamda savundum" dedi.  

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

'TESLİM ETMEK İSTİYORSUNUZ, TESLİM ALMAKTAN KORKUYORLAR'

İki değerli partinin yöneticilerini burada görmek, vatandaşlarımızı burada görmek hepimizi mutlu ediyor. Bizi mutlu etmeyen ise devlete teslim edilen, bir kamu kuruluşunun yaptığı ve kendi devletine teslim etmek istediği binaları teslim alacak kişilerin burada olmaması. Sayın Genel Başkanımız, bu konuda son derece güzel bir çerçeve çizdi. Devletin sahibi 84 milyondur. Kimse çıkıp da devletin sahibi benim diyemez. 84 milyon, devletine sahip çıkmak için yeri geldiği zaman şehit olur, alın teri döker. Sadece kendi coğrafyamızda değil, dünyanın hangi coğrafyasında olursak olalım, kendi ülkemizin geleceği, bayrağı için her türlü özveride bulunur. Hizmet yapıyorsunuz, hizmet almak istemiyorlar. Teslim etmek istiyorsunuz, teslim almaktan korkuyorlar. Eğer bir yönetim, bir kamu kuruluşunun kendileri için yaptığı bir binayı teslim almaktan korkuyorsa o ülkeyi sağlıklı ve tutarlı yönetemez. Yönetmek gücünü kaybetmiştir.

'84 MİLYONU BARIŞTIRACAĞIZ'

Biz toplumu kaynaştırmak, barıştırmak istiyoruz. Siyasiler elbet birbirlerini eleştirirler. Bu işin doğasında var zaten. Ama biz kalkıp devletimizi eleştirmeyiz. Bizim devletimiz, bizim bayrağımız. Polis, bizim polisimiz. Belediye başkanları, bizim belediye başkanlarımız. Gücü halktan alıyorlar. Siz milletten güç alan kişiyi devre dışı bırakmak istiyorsunuz. Ayrımcılık yapmak istiyorsunuz. Sayın Genel Başkanımız, inşallah bu ayrımcılıkların tamamını ortadan kaldıracağız, 84 milyonu barıştıracağız.

'HAYATINI KOYUYORSA ORTAYA, BU DEVLETİN O POLİSE SAHİP ÇIKMASI LAZIM'

Polis, bizim polisimiz. Bunu en iyi geçmişte İçişleri Bakanlığı da yapan sayın Genel Başkanımız bilir. Büyük bir özveri ile görev yapar polisler. Biz evimizde rahat uyuyorsak, polislerin bizim güvenliğimizi sağlamalarındandır. Her gittiğim yerde, her yaptığım toplantıda polislerin olayını gündeme getirirken, onlara 3600 ek gösterge verilmesini her yerde, her ortamda savundum. Bir polis arkadaşımız şunu söylemişti, ‘polisler şehit olmaktan korkmaz, vatanları için yeri geldiğinde şehit olurlar zaten ama emekli olmaktan korkuyorlar.’ Çünkü çalışırken aldığı aylığı, emekli olduğu zaman yüzde 50’sini kaybediyor. Bu insan hayatını koyuyor ortaya. Hayatını koyuyorsa ortaya, bu devletin o polise sahip çıkması lazım. Sadece görevini yaparken değil, emekliyken de yaşam standardında büyük bir düşüşün olmaması lazım.

'BU İNANCIN SAHİBİ OLANLAR BİLİRLER Kİ DEVLETİN DİNİ ADALETTİR'

Karakol yapılıyor, teslim alan yok. Neyse, belki teslim edilmiştir. Güzel bir müftülük binası, Kur’an kursu, taziye evi de yapılmış. Kim istemez çocuklar daha güzel, daha aydınlık bir ortamda kendi dinlerini öğrenebilsinler diye. Neden teslim almıyorsunuz? Neden korkuyorsunuz? Ki Müslümanlık, inancımız, insana değer veren, bilime, kadına değer veren bir inançtır. Bu inancın sahibi olanlar ayrımcılık yapmazlar. Bu inancın sahibi olanlar kul hakkı yemezler, fakirin, fukaranın yanında olurlar. Bu inancın sahibi olanlar bilimin, bilginin peşinden koşarlar. Bu inancın sahibi olanlar bilirler ki cennet kadınların ayakları altındadır. Bu inancın sahibi olanlar bilirler ki eğer Dicle’nin kıyısında iki koyun kaybolmuşsa bunun sorumlusunun devleti yöneten olduğunu bilirler. Bu inancın sahibi olanlar bilirler ki devletin dini adalettir. Peki biz bunu nasıl anlatacağız?

'NE YAPARLARSA YAPSINLAR ŞAFAĞA AZ KALDI'

Bütün ibadet yerlerini tertemiz yapacaksınız. Kilisesi, havrası, cem evi, camisi… Bütün bunları tertemiz yapacaksınız. Allah’a ibadet etmek istiyorsa tertemiz bir mekânda gidip ibadetini yapsın diye bizim dünyaya bakış açımız böyle. Onlar ayrıştırıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar şafağa az kaldı.

(ANKA)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bu kilicdaroglu neyin kafasini yasiyor?
Bu kilicdaroglu neyin kafasini yasiyor? - 3 hafta Önce

hirsizlara cikarlari icin destek veren bu arap artiklari ile barisan ahlaksiz ve serefsizdir! zaten kendinden olmayanlar icin silahlandilar, neron giderken ic savas cikaracak!
Vatan haini arap artiklari ile asla barisilmaz, onlarda kuyruk acisi var!

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 3 hafta Önce

sayın başkan,size şafağa az kaldı dedirten gelişmeler nedir?Bence sizi bu beklentiye sokanların amacı uzatmaları oynayan bu yönetimden beklentileri bitmediği için sizleri oyalamak.Libyada karşımızda yer alan,15 temmuzun parasal destekçisi diye suçlanan birleşik arap emirlikleri ile yakınlaşmalar,bayram değil seyran değil ermenistan ile yakınlaşmalar,akdenizde bize ait sularda rumlarla beraber gaz arayan katara göz yummalar ,suriyelileri burada tutarak anadolu Türklüğünü bitirme projesinin sürdürülmesinin devamı dış güçlerin oyunlarının bu yönetim ile devam edeceğinin işaretleri.