CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan 'Adalet' nöbetine devam eden Şenyaşar ailesine ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şanlurfa Adliyesi önünde 'adalet' nöbetine devam eden Şenyaşar ailesini ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, "Bir evladın, kardeşin olarak ben de davanın takipçisi olacağım” dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan 'Adalet' nöbetine devam eden Şenyaşar ailesine ziyaret

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlu yaşamını yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın adliye önündeki 'adalet' nöbeti 276'ncı gününde devam ediyor.

Bugün Şanlıurfa'daki programına devam eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile beraberindeki heyet, Şenyaşar ailesini ziyaret etti. Dosya avukatları da aileye eşlik etti.

'ANNEYE SÖZ VERİYORUM; TAKİPÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

"Anneye hepinizin huzurunda söz veriyorum;  bu davanın takipçisi olduk, olmaya devam edeceğiz" diyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kaç tane savcı değişti. Siyasi baskıları da biliyoruz. Ama ne yaparlarsa yapsınlar adaleti gerçekleştireceğiz. Bunu toprakların hatırı için gerçekleştireceğiz. Bu topraklar adalet kokar. Sorun adliyede çözülecek, hakim ve savcılar gelecek çözecekler. Bütün bilgiler ortada, kimse cesaret edip adım atamıyor. Neden? İşin içinde bir milletvekili var diye. Değil milletvekili Cumhurbaşkanı olsa ne olur? Adalet, adalet, adalet kardeşim. Anne adalet, hakkımı istiyorum diyor. Elbette çocukları geri gelmeyecek ama yüreğindeki ateş soğusun istiyor. Bunları gerçekleştireceğiz, sen hiç merak etme anacığım. Sen nasıl bu davayı takip ediyorsan, bir evladın, kardeşin olarak aynen takipçisi olacağım."

banner112
EMİNE ŞENYAŞAR: AKP'Lİ VEKİL 'HEPSİNİ ÖLDÜRÜN' DEDİ

Anne Emine Şenyaşar ise gözyaşları içinde katliamın yaşandığı anları dile getirdi.  "Eşimi hastane girişinde, gözümün önünde linç ettiler. Bu, organize bir katliamdır. Hastanede AKP'li vekil Yıldız 'hiçbirini sağ bırakmayıp öldürün' diye talimat veriyor" diyen Emine Şenyaşar'ın ardından sözü, oğlu Ferit Şenyaşar aldı. Ferit Şenyaşar, "Yaklaşık bir yıldır adliye önündeyiz. Savcılar bizden kaçıyor. Savcılar olayı biliyor” dedi.

'TEK BİR KİŞİ TUTUKLANMADI'

Ailenin avukatlarından Bülent Duran, dava dosyasına dair bilgileri paylaşarak, "Sadece esnaf olan bu aile korkunç bir katliam ile yüz yüze kaldı. Her şey annenin gözleri önünde yaşandı. Tek bir kişi tutuklanmadı. AKP katliam yaptı ve siyasi rant aldı. Annenin sağlık sorunları arttı. Aile sonuna kadar adalet istiyoruz diyor. Bu ülkede hukuktan bahsedemeyiz. Bu anne herkes için adalet istiyor. Bugün anneyi ziyaret ettiniz. Siz siyasi olarak, biz de avukatlar olarak sorumluluğumuzu yerine getirmek zorundayız. Yoksa biz de bu katliama ortak olacağız” diye konuştu.

'BİR ANNENİN ÇIĞLIĞINI NASIL DUYMAYIZ BİZ?'

Avukat Duran'ın ardından Kılıçdaroğlu da, "Adaleti birlikte getireceğiz" vurgusunda bulunarak, "Siz adalet biz siyasi bağlantılarını bulacağız. Vicdanı olan herkesin ailenin yanında olması gerekir. Bu sıradan bir dava değil. Bu dava çocuklarını kaybeden bir annenin davasıdır. İnsanım diyen herkesin bu davaya sahip çıkması lazım. Bunun sağı, solu, partisi yoktur. Bu bir adalet mücadelesidir. Bir annenin çığlığını nasıl duymayız biz?" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER