CHP Lideri: Milli duygularla yapacağız...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ'da, Balkan Ülkeleri Yerel Yönetimler İşbirliği Çalıştayı'nda gerçekleştirdiği konuşmada Balkanlardaki belediyelerle işbirliğine vurgu yaptı. Kılıçdaroğlu, "Balkanlara yönelik çalışmalarımızın iç politikaya alet edilmeden milli vasfın muhafazası önemlidir. En büyük dileğim her bir belediyemizin Balkan coğrafyasından kardeş belediyesi olsun. Mutlaka Balkanlara ulaşmalıyız" dedi.

CHP Lideri: Milli duygularla yapacağız...

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ'da, Balkan Ülkeleri Yerel Yönetimler İşbirliği Çalıştayında açılış konuşması yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle oldu:

Balkanlar ve Rumeli, Türkiye için uzak diyarlar değil. Balkanlar ve Rumeli ile güçlü tarihsel ve gönül bağımız var. Balkan kökenli yurttaşlarımızın ülkemizde kurduğu sivil toplum kuruluşları ile göç edilen bölgelerdeki sivil toplum kuruluşları arasında güçlü ilişkilerimiz var.

Balkan Masası'nda görev yapan arkadaşlarımızın gayretlerini görüyoruz. Son üç ayda Ankara'da, Samsun Atakum'da, İzmir Bornova'da gerçekleşen çalışmanın dördüncüsünü bugün burada yapıyorlar. Bu çalıştay Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'ı kapsıyor.

Tüm Trakya'yı kapsayan Çalıştay'a yerel yönetimlerin de destek verdiğini biliyoruz.

Çalıştay'da farklı alanlarda yapılacak işbirlikler ele alınacak. Kararların uygulanabilirliğini hep birlikte göreceğiz.

Balkanlara yönelik çalışmalarımızın iç politikaya alet edilmeden milli vasfın muhafazası önemlidir. En büyük dileğim her bir belediyemizin Balkan coğrafyasından kardeş belediyesi olsun. Mutlaka Balkanlara ulaşmalıyız. 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2021, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER