CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?

CHP bir süredir iktidara erken seçim çağrısı yapıyor. CHP'de Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun adı öne çıkıyor. İlk net mesaj, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'ndan geldi. Kuşoğlu, "Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu" dedi. CHP'li belediye başkanları da aynı vurguyu yaptı.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu partisinin Ankara Çankaya ilçe binasının açılışında konuştu. Kuşoğlu, "Sayın genel başkanımız, adayımız, Cumhurbaşkanı adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun sevgi ve sagılarını iletiyorum. Hepinize saygılar sunuyorum" dedi.

CHP Çankaya İlçe binası yapılan tadilattan sonra kapılarını yeniden açtı. Açılışa, Kılıçdaroğlu'nun adaylığını vurgulayan açıklamalar damga vurdu.

Sadece Kuşoğlu değil, CHP'li belediye başkanları da aynı vurguyu yaptı. CHP'li Yenimahelle Belediye Başkanı Feyhi Yaşar, "Cumhuriyet Halk Partisi demokrasinin beşiğidir. Ülkenin içinde bulunduğu koşulları biliyorsunuz. Bu koşullardan kurtulmanın yolu, kol kola, yürek yüreğe Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyetine sahip çıkmaktır. Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı yapmak bu ülkede; namusu, adaleti yenide tescil etmek için kol kola, yürek yüreğe çalışarak başaracağız. Çünkü her yerde başardık, burada da başaracağız. Yapılacak genel seçimlerde iktidara yürüyeceğiz" dedi.

"Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin merdivenlerinden tek tek çıkacağız ve Mansur Başkanı oraya oturtacağız demiştim" diyen CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "Oturttuk mu?, Belediyeyi haramilerden kurtardık mı?" diye sordu, CHP'liler de "evet" diye haykırdı.

Taşdelen, "İlk seçimde sandık önümüze geldiğinde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu Çankaya Köşkü'nün merdivenlerinden köşke oturtacağız" dedi.

Bir süredir erken seçim çağrısı yapan Millet İttifakı'nın anketlerdeki yükselişi muhalefet kanadında heyecan yarattı. Bu heyecan parti binasının açılışına da yansıdı. Açılış kongre havasında gerçekleşti. CHP'liler, "Halkın umudu Kılıçdaroğlu" sloganları attı. 

Cumhur İttifakı'nın adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğu belli olmuştu. Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı merakla bekleniyordu. CHP kurmayları ise Cumhurbaşkanı adayı için ilk kez bu kadar net konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2021, 19:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan yılmaz
Hakan yılmaz - 4 hafta Önce

İnşAllah blöftür. Yoksa uzatma dakikalarında kendi kalelerine gol atmış gibi olurlar

handan
handan - 4 hafta Önce

yazık ki ne yazık

sakarya
sakarya - 4 hafta Önce

kızılayda çalışan bir esnaf olarak halkın algısı iyi değil kemal bey hakkında.
bu halk algıyla yönetiliyor ama chp seçmenine dahi sorsanız çoğunluğu kemal kılıçdaroğlu demez.
Çok büyük bir yanlış olur nu kara

ege çınar
ege çınar - 4 hafta Önce

oy veririm de halk nezdindeki tepki ne olur merak ediyorum

kerem yaman
kerem yaman - 4 hafta Önce

alnımla basarım kemal amcam aday olursa dewamkee

Mustafa Kemal'in Askeri
Mustafa Kemal'in Askeri - 4 hafta Önce

Kemal dede sen aday ol

Meryem Görer
Meryem Görer - 4 hafta Önce

Allah aşkına kılıçtaroğlu aday olmsın ekrem İmamoğlu veya mansur yavaş aday olsun kılıçtaroğluna oy vermem yeter muhalefeti beceremiyen insandan cumhurbaşkanı olmaz

Fatih Arslan
Fatih Arslan - 3 hafta Önce

Eğer Kılıçlaroğlu aday olursa. Cumhurbaşkanlığı altın kasede AKP'ye hediye edilir. Böyle bir şeye kimse izin vermesin. İzin vermeyelim.
Her kesimden oy olacak tek aday Mansur Yavaş görünüyor. Eğer aday onu gösterirlerse AKP'nin sonu olur.