CHP'nin Mersin mitingine Valilik engeli

CHP'nin 4 Aralık'taki Mersin mitingine, Mersin Valiliği engeli geldi. CHP'nin Cumhuriyet Meydanı'nda miting yapmasına Valilik izin vermedi.

CHP'nin Mersin mitingine Valilik engeli

Doların fırladığı 'Kara Salı'dan sonra CHP MYK olağanüstü toplanmıştı. Toplantı sonrası kameralar karşsına geçen Kemal Kılıçdaroğlu 4 Aralık’ta Mersin’de miting düzenleyeceğini söylemişti. Edinilen bilgiye göre Mersin Valiliği Kılıçdaroğlu’nun Cumhuriyet Meydanı’nda yapmak istediği mitingine izin vermedi.

MEYDANA İZİN YOK, STADYUM ALANINDA YAPILACAK

CHP'nin 4 Aralık Cumartesi günü Mersin Cumhuriyet Meydanı'nda yapmaya karar verdiği mitinge valilik tarafından engellendi.

CHP’nin mitinginin Cumhuriyet Meydanı’ndan millet bahçesi önündeki eski Tevfik Sırrı Gür Stadyumu’nun bulunduğu alanda yapılacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2 ay önce miting düzenlediği alanda CHP’ye izin verilmemesi tepkilere neden oldu.

Bunun üzere CHP Mersin İl Başkanlığı açıklamada bulunarak yetkili makamlara seslendi.

CHP Mersin İl Başkanlığı, valilikten henüz miting için onay çıkmadığını belirttiği açıklamasında, “Mitingimizi Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirmek üzere Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanlığı olarak gerekli girişimleri usulüne uygun olarak yaptık” bilgilendirmesinde bulundu.

“YOK SAYMASI MANİDARDIR”

Buna karşılık CHP Mersin İl Başkanlığı'ndan Mersin Valiliği'ne şu çağrı yapıldı:

“Valiliğin sessizliği gömülmesi, Cumhuriyet Meydanında miting talebimizi bu saate kadar yok sayması manidardır. Miting başvurumuzla ilgili olarak bir yerden talimat beklenir gibi bir görüntü verilmektedir.

“MEYDANI KAPATMAK HADSİZLİKTİR”

Bu yakışıksız görüntüye bir an önce son verilmesini ve daha önce de mitinglere sahne olmuş Cumhuriyet Meydanı'nın milletin sesine, milletin iradesine açılmasını bekliyoruz. Cumhuriyet Meydanını, Cumhuriyetin ve halkın partisine kapatmak gibi bir hadsizliğe tevessül edilmeyeceğini umuyoruz.”

ERDOĞAN MERSİN’DE MİTİNG DÜZENLEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17 Eylül tarihinde Mersin Cumhuriyet Meydanı'nda miting düzenlemişti. Cumhuriyet Meydanı TIR’lar ve demir bariyerlerle bölünmüş ve halk tarafından etkinliğe katılım sağlanmıştı.

Meydan küçültülerek kalabalık görüntüsü verilmeye çalışılmıştı.

AKP'li Akdeniz Belediyesi'nin temizlik işleri bölümü çalışanlarının da kendilerine özgü iş kıyafetleriyle Cumhuriyet Meydanı'na gelmeleri dikkat çekmişti.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2021, 16:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Valiye bak sanki vali   coş
Valiye bak sanki vali coş - 1 hafta Önce

Vali devletin memuruna denilir , bu yaratik sarayin valisi. erdogan gidince ne yapcak merak ediyorum.

Muhalefet dökülüyor!!
Muhalefet dökülüyor!! - 1 hafta Önce

istanbula Yürüdüde ne olduki, yaptigi mitingden ne ciksin?
meral ne diyor biz mitingi chp ile yaparsak , oy kaybederiz . Al sana millet ittifaki !