CHP’den yurt dışında örgütlenme atağı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) yurt dışındaki önemli birliklerinden Avusturya’da, CHP Avusturya Sosyal Demokrat Birlikler Federasyonu kuruldu. Beş bölge birliğinin bir araya gelmesiyle kurulan CHP Avusturya Sosyal Demokrat Birlikler Federasyonu’nun ilk genel kurulu İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç’ın divan başkanlığında yapıldı.

CHP’den yurt dışında örgütlenme atağı

Genel kurula katılanlara seslenen Yüksel Mansur Kılınç, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin sorumluluğu sadece Türkiye’de yaşayanlara karşı değil.  Yurt dışındaki Türkiye kökenlilere karşı da önemli sorumluluklar üstleneceğiz" dedi. 

Mansur Yüksel Kılınç

CHP’nin yurt dışındaki örgütlenmelerini daha işlevsel, daha güçlü hale getirmek üzere üç yıldır çalışmaların sürdürüldüğünü ifade eden Kılınç, “Avrupa’da ve örgütlülüğümüzü daha ileriye taşıyacağımız ülkelerde bir yeni denemenin adımlarını bu kongre ile atmış olduk. Cumhuriyet Halk Partisi Avusturya Sosyal Demokrat Birlikler Federasyonu 1. Olağan Genel Kurulu’nu başarıyla tamamladık. Yurt dışında bir ülkede ilk olarak, kendi içinde birlikleri olan federasyon yapısını, çatı örgütlenmesini gerçekleştirmiş olduk” dedi. 

Avusturya'nın dört bir tarafından gelen delegelerin katılımıyla yapılan genel kurulda, CHP Avusturya Sosyal Demokrat Birlikler Federasyonu başkanlığına Çağdaş Arslan seçildi. 

“Avusturya'dan Türkiye'ye tek yön iktidar” sloganıyla düzenlenen kongreyi başarı ile tamamladıklarını belirten Çağdaş Arslan, “Daha emin adımlarla, daha güçlü bir kadroyla, Avusturya’dan Türkiye’ye iktidar yolumuz açık olsun” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER