CHP’li İlgezdi: 34 milyon kronik hasta, aşı için yaşamları üzerine bir sınav veriyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, iktidarın grip aşısı temin edememesi yüzünden 34 milyon kronik hastanın zor durumda olduğunu belirtti.

CHP’li İlgezdi: 34 milyon kronik hasta, aşı için yaşamları üzerine bir sınav veriyor

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, iktidarın grip aşısı temin edememesi yüzünden 34 milyon kronik hastanın zor durumda olduğunu belirterek “34 milyon kronik hasta basit bir grip aşısı olabilmek için yaşamları üzerine bir sınav veriyor, 5 puanı toplayan aşı olabiliyor” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, TBMM Genel Kurulunda bulunamayan grip aşısı üzerine yaptığı konuşmada, aşı bulamayan kronik hastaların yaşadığı sıkıntıyı dile getirdi.

CHP’li İlgezdi, salgını yönetmek, kontrol altına almak ve hastaları tedavi etmekle yükümlü olan iktidarın görevini yapmadığını belirterek “Refahın azaldığını, ekonominin daraldığını, özgürlüklerin budandığını görüyoruz. Çünkü ülke bir anonim şirket gibi yönetiliyor. Hal böyle olunca Türkiye’de sosyal devlet 18 yıldır yoğun bakımda. Can çekişiyor ama nefes vereni yok” açıklamasını yaptı.

“İnsandan değil piyasadan yana olan sistem bir çözüm sunmuyor” diyen Genel Başkan Yardımcısı Akkuş İlgezdi, aylardır sonu gelmeyen bir aşı tartışması yaşandığını vurguladı.

Mevsimsel grip salgınlarının başladığı bugünlerde kronik hastalığı olan yurttaşların grip aşısına ihtiyaç duyduğunu ifade eden Akkuş İlgezdi, “Alt tarafı bir grip aşısı deyip de geçmeyin. Bugün risk grubunda yer alan ve kalp, diyabet, böbrek, akciğer gibi kronik hastalığı olan 34 milyon yurttaşımız var. İktidar ‘5 puanı bulan aşı olacak’ derken 34 milyon kronik hasta basit bir grip aşısı olabilmek için yaşamları üzerine bir sınav veriyor” dedi. 

YORUM EKLE