CHP’li kadınlardan sağlık çalışanları için ev yemeği

CHP Küçükçekmece İlçe Kadın Kolları Başkanı Şenay İnce ve CHP’li kadınlar sağlık emekçileri için ev yemeği yaptı.

CHP’li kadınlardan sağlık çalışanları için ev yemeği

Küçükçekmece CHP İlçe Kadın Kolları ve ev kadınları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele eden sağlık emekçilerine desteklerini, evlerinde hazırladıkları ikramlıkları sunarak gösterdiler.

CHP'li ev kadınları, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde acil servis ve yoğun bakım ünitesi sağlık çalışanlarına evlerinde steril ortamlarda hazırladıkları yemekleri götürdüler. Sırayla hazırladıkları ikramların üzerine duygularını içeren mesajları da ekleyen kadınlar, sağlık emekçilerine yalnız olmadıklarını gösterdiler.

Yaprak sarmasından böreğe, poğaçadan kısıra, baklavadan diğer tatlı çeşitlerine kadar geleneksel Türk mutfağının zengin lezzetlerini elleriyle hazırlayan kadınlar, hazırladıkları ikramlıkları, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi sağlık çalışanlarına Kadın Kollarının aracılığı ile ulaştırdılar.

Şenay İnce, "Koronavirüs ile mücadele günlerinde bugünkü çalışmamızı İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'nin kıymetli sağlık çalışanlarını ziyaret ederek gerçekleştirdik ve yine el emeği yiyeceklerimizi kendileri ile paylaştık. Binbir zahmetle evlerinde hazırlık yapan tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.T üm sağlık emekçilerine minnetlerimizle" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER