Çiftçi isyan etti: Biz sandıkta çözümü bulacağız!

Kırşehirli bir çiftçi, “Borcum var gırtlağıma kadar. Tarım Kredi’ye borç. Ahmet’ten para aldım, borç. Mehmet’ten borç. 5 kuruş para kazanamıyorum” diyerek isyan etti.

Çiftçi isyan etti: Biz sandıkta çözümü bulacağız!

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan’a sorunlarını anlatan çiftçiler borçlarından dert yandı.

İlhan, seçim bölgesi Kırşehir’in Mucur ilçesinde yurttaşların sorunlarını dinledi.

Girdi maliyetleri nedeniyle ürün ekemez duruma geldiklerini anlatan bir çiftçi, günlük olarak elektrik, mazot, gübreye zam geldiğini belirterek, “Zam oğlu zam. İyi kötü borç kredi bulduk. O pancarı ekelim. Buyurun gidelim. O pancar et oldu et. Çürüdü ya tarlada. Almadılar. Gün vermiyor (alım için)” dedi.

Çiftçi, Tarım ve Kredi Kooperatifleri'ne borcu olduğunu kaydederek, “Borcum var gırtlağıma kadar. Tarım Kredi’ye borç. Ahmet’ten para aldım. Borç. Mehmet’ten borç. 5 kuruş para kazanamıyorum. Tarlayı da satacağım” diye vurguladı.

Çiftçi, “Bunun işi bitti ya” diyerek, AKP’ye oy vermeyeceklerini ifade etti. Çiftçi, emekliye verilen maaşın da düşük olduğunu kaydederek, “Emekliye bir şey yok. Adam bin 800 lira parayla geçinebilir mi?” diye sordu. Çiftçi, CHP’li İlhan’a “İnşallah başa geçersiniz. Arkanızdayız. Kafanızı yormayın. Yeter ya. 50 senedir bir insan olamaz ya 50 senedir. Bir tane de Ahmet, Mehmet ağa olsun” diye konuştu.

Bir emekli yurttaş ise İlhan’a şeker ve mazot fiyatlarının artmasından şikayet ederek, “Böyle bir durum olmaz ya. Vatandaşın hali perişan. Evine ekmek götüremeyen. Şu fakir adam evine ekmek götüremiyor... Biz sandıkta çözümü bulacağız. Yeter artık” dedi.

YORUM EKLE