Cumhurbaşkanlığı'ndan 32 yıllık gazeteciye büyük ayıp!

KRT TV ve ANKA Haber Ajansı yöneticilerinden 32 yıllık gazeteci Adnan Bulut'un basın kartı T.C Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı tarafından iptal edildi. Bulut Twitter hesabından, "Ergenekon'da da Fetullahçılar kırıp, iptal etmişti basın kartımı. Şimdi de eski ortakları kırdı. Umurumda değil. Devletin verdiği icazetli kartla değil, adalet ve vicdanımla yapıyorum gazeteciliği. Alın başınıza çalın!" diyerek tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı'ndan 32 yıllık gazeteciye büyük ayıp!

32 yıllık gazeteci Bulut Kişisel Twitter hesabından, İstanbulkart tarafından telefonuna gelen kısa mesajı paylaştı. Mesajda, T.C Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı servisinden doğrulama yapılamadığından İstanbulkartının geçersiz olduğu belirtildi.

Gazeteci Bulut, ayrıca basın kartının da Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından iptal edildiğinin tarafına iletildiğini açıkladı. Bulut, 32 yıllık gazeteci olup gazetecilik faaliyeti dolayısıyla mahkum olduğu tek bir davanın bulunmadığını ifade etti.

Bulut, "Basın kartımın iptal edildiği İletişim Başkanlığı tarafından tebliğ edildi. İade etmem istendi. İstanbulkart da sms göndererek bugün itibariyle kartımın geçersiz olduğunu tebliğ etti. 32 yıllık gazeteciyim.Gazetecilik faaliyeti dolayısıyla mahkum olduğum tek dava yok. Arz ederim!" diye yazdı.

İşte Adnan Bulut'un o paylaşımı:

'ALIN BAŞINIZA ÇALIN'

Bulut bir başka Tweetinde, "Ergenekon'da da Fetullahçılar kırıp, iptal etmişti basın kartımı. Şimdi de eski ortakları kırdı. Umurumda değil. Devletin verdiği icazetli kartla değil, adalet ve vicdanımla yapıyorum gazeteciliği. Alın başınıza çalın!" ifadelerini kullandı.

İşte o Tweet:

'NE DEVLET ADAMLARI GELDİ GEÇTİ, SEN Mİ KALACAKSIN?'

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanı Fahrettin Altun ve eşi Fatmanur Altun'un çifter maaş aldığı ortaya çıkmıştı. Fahrettin Altun'un eşi Fatmanur Altun evlerine giren 4 maaşı "Devlet adamlarının yediklerini içtiklerini sorgulatmaya çalışanlar halkı düşünenler değildir" diyerek savundu. Bulut Twitter hesabından bu haberi alıntılayarak, "32 yıllık gazetecinin basın kartını iptal etmek devlet adamlığının neresinde var? Ben gazeteciliğe başladığımda Özal vardı. Ne devlet adamları geldi geçti. Sen mi kalacaksın?" diyerek Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanı Fahrettin Altun'u etiketledi.

O paylaşım şöyle:

BULUT'A, KIRIKKANAT'TAN DAYANIŞMA DESTEĞİ

Gazeteci Mine Kırıkkanat Bulut ile dayanışmada bulunarak, "Kulübe hoşgeldin, Adnan’cığım. Bana da vermediler, ama gazeteci değilsin diyemiyorlar, çünkü Fransız basın kartım var" ifadelerini kullandı.

Kırıkkanat'ın Tweeti:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER