Cüneyt Arkın'dan 'devrim çağrısı' gibi 1 Mayıs mesajı

Yeşilçam'ın yıldız ismi, usta sinema oyuncusu Cüneyt Arkın 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı.

Cüneyt Arkın'dan 'devrim çağrısı' gibi 1 Mayıs mesajı

Yeşilçam'ın yıldız ismi, usta sinema oyuncusu Cüneyt Arkın 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı. Cüneyt Arkın, "Yiğit işçi kardeşlerin Emek ve Dayanışma Bayramınızı kutlarım. Sizler o kocaman nasırlı ellerinizle bu dünyayı inşa ediyorsnuz. Bu memleketin her karışında emeğiniz ve alın teriniz var. Dünyayı var ediyorusunuz ve sizler sömürgeci kapitalizmin en büyük düşmanısınız. Buyüzden işçi sendikalarına el atın. Sendikasızlaştırma başladı. Emeğin ve alın terinin değerleri ellerinizden alındı. Sarı sendikalar başladı. 2 tane büyük sendika şu an düzenin yanında" dedi.

Arkın açıklamalarına şöyle devam etti:

Devamlı bir ücret konusu vardı. Ama hiçbir zaman sosyal adalet, emek ve alın terinin değerleri, iş güvencesi, demokrasi ve insan hakları konusunda bilgi almadınız, bilgi vermediler sizlere. Adalet, hakça dağıtım konusunda da bilgisiz kaldınız. Giderek milyonları bulan işçi sendika üyeleri binlere düştü. Düzen ne yapıp, yapıp en kalleşçe metotlarıyla sizleri yenmeye çalıştılar. Sayınız azaldı ama siz yenilmediniz.

İşte Cüneyt Arkın'ın sosyal medya hesabından yayınladığı o mesaj:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Allah sağlıklı,
Allah sağlıklı, - 11 ay Önce

uzun ömür versin sana malkoçoğlu

zeynep ayla
zeynep ayla - 11 ay Önce

kapitalizm kelimesini doğru yazaydınız iyiydi

SIRADAKİ HABER