Davutoğlu, Erdoğan’a sert çıktı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 6 muhalefet partisinin açıkladığı 'Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem' taslağına ilişkin ‘15 Temmuz'la, ekonomik tuzaklarla başaramadıklarını 28 Şubat ittifakı projesiyle elde edemezler, edemeyecekler” sözlerine çok sert tepki gösterdi.

Davutoğlu, Erdoğan’a sert çıktı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen partisinin Ankara Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında 6 muhalefet partisinin açıkladığı ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ taslağına ilişkin, “Gezi protestoları, 17- 25 Aralık olayları ile ‘terör eylemlerine’ atıfta bulunmuş, “Gezi olaylarıyla, 17- 25 Aralık emniyet, yargı darbe girişimiyle, çukur eylemleriyle, sınırlarımıza yığılan terör örgütleriyle, 15 Temmuz’la, ekonomik tuzaklarla başaramadıklarını 28 Şubat ittifakı projesiyle elde edemezler, edemeyecekler” ifadelerini kullanmıştı.

“ALLAH'TAN KORKMASI LAZIM”

Sözcü’den Müslüm EVCİ’nin haberine göre, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu eski yol arkadaşı Erdoğan'ın açıklamalarına Konya'da Kanal42 Televizyonu’nda katıldığı programda çok sert tepki gösterdi.

“Allah'tan korkun ya!” diyen Davutoğlu, “Benim odamın dinlendiği tapeler çıktı. Aynı miting meydanlarında 17-25 Aralık'ın hesabını sormak için çıkan Bahçeli, saatini 17:25'e ayarladı. Sayın Erdoğan geriye Gezi olaylarını koyuyor. Peki, Erdoğan'la Gezi olaylarında sabah akşam birlikte olan kimdi? Bizdik. Peki, o sırada Perinçek ve Bahçeli neredeydi? Yanında danışmanları olan çoğu Sorosçu o pelikan çetesi neredeydi? Fethullah Gülen'in gazetelerinde yazı yazıyorlardı. Allah'tan korkması lazım” dedi.

“O DÖNEMİN BAŞBAKANI SABAHA KADAR TÜNELDE KALDI”

15 Temmuz darbe girişimi döneminde AKP İl Başkanı olan Selim Temurci'nin Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ulaşamadığını söyleyen Davutoğlu, “15 Temmuz'un devamıymış diyor. 15 Temmuz'da İstanbul'da halkı ayağa kaldıran kimdi? Selim Temurci'ydi değil mi? Selim Temurci yaşıyor, telefon kayıtları da vardır. Başbakan Binali Yıldırım o gece Selim Temurci'nin telefonlarına çıkmadı. Selim Temurci Cumhurbaşkanı ile temas kuramadı. 15 Temmuz'da FETÖ darbesi gerçekleşmiş olsa belki hepimiz Selim Temurci ile birlikte infaz edilecektik. Selim Temurci benimle birlikte AKP'den ihraç edildi. Ben o gece başbakan değildim. Başbakan olsaydım o gece Ankara'dan dışarı çıkmazdım. O günün başbakanı sabaha kadar tünelde kaldı” şeklinde konuştu.

“BUNUN ANLAŞILIR TARAFI YOK, BAŞKASINA KONUŞSUNLAR”

Erdoğan'ın 6 siyasi parti liderinin bir araya gelmesine ilişkin “28 Şubat ittifakı” yorumunu da sert tepki gösteren Davutoğlu şunları söyledi:

Şimdi Erdoğan çıkıp '28 Şubat İttifakı' diyor. Yine Allah'tan korkması lazım, Ben devlette fitne çıkmasın diye Erbakan hocamızı örnek aldım ve başbakanlığı bıraktım.

Çünkü o direndi, savundu ama devleti krize sokmadı. Hocamız o direnci gösterirken biz Erdoğan, Gül ve Sayın Murat Mercan'la birlikte bizim Bilim-Sanat Vakfı’nda toplandık. Ne yapacağız diye konuştuk. O bilim-sanat vakfına kayyum atadı.

Onun açtığı üniversiteyi kapattı. Perinçek şu an Çinci, Maocu doktrinleri öğretmek için Türkiye'de üniversite açıyor.

28 Şubat'ı, başörtüsü yasağını savunan, Kuran'ın asli şekilde okunmasına karşı çıkan Perinçek üniversite açıyor.

Kendisiyle 28 Şubat'ta konuştuğumuz Bilim-Sanat Vakfı’na kayyum atıyor, kendisinin açılışına katıldığı Şehir Üniversitesi'ni kapatıyor. Ondan sonra da 28 Şubat'tan bahsediyor. Dinden maneviyattan bahsediyor. Bunun anlaşılır tarafı yok, başkasına konuşsunlar.

YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 4 ay Önce

sayın davutoğlu ,siz ve sayın babacan geçmişte sorumlu mevkilerde aldığınız kararlar ile bugün söz söyleme hakkınızı kaybettiniz.siz suriye ,ırak,libya politikalarında Türkiyenin dış politikasının emperyalizme karşı olduğunu ve yurtta barış dünyada barış olduğunu dikkate almayarak,sayın babacan ise milletin tasarrufları ile kurulmuş tekel,telekom,şeker fabrikaları,elektrik dağıtım şirketleri gibi tesislerimizin yağmalanıp devleti mali açıdan zayıf bırakarak emperyalistlerin çıkarlarına hizmet eden kararlar aldınız.ayrıca ekonomiden anlıyorum diyen sayın babacan görevde olduğu sürede alınan dış borcu niye üretime dönük yatırımlara yöneltmemiş yani fabrika kurdurmamış da dolar kurunu düşük tutarak yerli üreticiyi rekabet edemez hale getirerek yatırım yapamaz ve fabrikalarının kapanmasına sebep olarak memleketimizi Çinin,avrupanın pazarı haline getirmiş .memlekette üretim yapılamaz hale getirip,şimdi hangi yüzle memleketin geleceği hakkın da konuşabiliyorsunuz,ben sizin yerinde olsam utancımdan sokağa çıkamam.hele bir de medya da siyasette eskinin fetö yalayıcıları hangi yüzle siz tv ler de çıkıp memleket sorunları hakkında konuşabiliyorsunuz.EDEP YAHU.

uğur cengız
uğur cengız - 4 ay Önce

sert çıktığına göre o da mı kandırıldı

SIRADAKİ HABER