Davutoğlu'nun bindiği asansör yere çakıldı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Haberturk'ten Nagehan Alçı'ya konuştu. Alçı, Davutoğlu'nun bindiği asansörün yere çakıldığını, belinde ciddi sorunların olduğunu söyledi.

Davutoğlu'nun bindiği asansör yere çakıldı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, siyasetin gündeminde yer alan konularla ilgili olarak Habertürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı'nın sorularını yanıtladı. 

Alçı'nın "Daha önümüzde 1,5 sene var. Bu kadar gergin bir ortamda seçime gitmek yerine muhalefet seçim öncesi iktidarı sistem değişikliğine ikna etmeye yoğunlaşsa daha akılcı olmaz mı?" şeklindeki sorusu üzerine Davutoğlu, "Zaten ikna olurlarsa sistem tabii ki değişir. Biz tabii ki bunu kabul ederiz" değerlendirmesinde bulundu.

İkna etmek için bir yıl önce randevu istediğini hatırlatan Davutoğlu, "Ama bakın bir yıl kaybettik. Daha çok kaybetmemek için gelsinler sistem değişikliğini birlikte yapalım" diye konuştu.

Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Tüm partilerin işbirliği ile tam anlamıyla özgürlükçü bir sisteme geçilecekse buna kimse itiraz etmez. Ama Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli hala otoriter bir sistemi tercih ettikleri için özgürlükçü bir modele evet diyeceklerini zannetmiyorum. Ellerindeki güçleri bırakmak istemiyorlar ama şayet fikir değiştirirlerse tabii ki doğru yapıyorsunuz konuşalım deriz. Kimse galibiyet ya da seçim hezimeti beklentisi ile Türkiye’nin önünü tıkamamalı."

ALÇI: DAVUTOĞLU'NUN BİNDİĞİ ASANSÖR YERE ÇAKILDI, BELİNDE CİDDİ SIKINTI VAR

Nagehan Alçı, Davutoğlu'nun seyahat sırasında bir kaza geçirdiğini aktardı.

"Bir yerel radyoya mülakat vermek için giderken bindiği asansör bir kat yere çakıldı, o nedenle belinde ciddi bir sıkıntı var, korse ile oturuyor" diyen Alçı, Mersin ve Amasya programlarının bu nedenle ertelenmesine karar verildiğini söyledi.

DAVUTOĞLU'NDAN İLK AÇIKLAMA

Davutoğlu, geçirdiği kaza için açıklamada bulundu. Yerel Van Havadis gazetesine konuşan Davutoğlu, "Çok şükür olayı ucuz atlattık. Böylesi bir kazayı ufak tefek hasarlarla atlattığımız için Allah'a şükür ediyoruz. Radyo ve Televizyon programından sonmra doktora gittik, iğne falan yapıldı. Doktorlar bana ayaklarımı sürekli hareket halinde bulundurmam gerektiğini söylediler. Oturmamın gerektiği yerde 20 dakikada bir ayağa kalkarak ayaklarımı hareket ettirmem gerekli olduğunu söyleyen doktorlar, bir hafta içinde sağlığıma kavuşabileceğimi ifade ettiler. Bizimle en iyi şekilde ilgilenen ve büyük bir ilgi gösteren tüm doktorlarımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.

Davutoğlu Van programını tamamladıktan sonra Ankara'ya gitmek üzere yola çıktı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2021, 14:12
YORUM EKLE