Dedesiyle evlenerek kendini 'Tanrı' ilan etti

Gerçek Ev Kadınları isimli programın ünlü isimlerinden Mary anneannesi ölünce dedesi ile evlendi. Anneannesinin mirasından kalan kiliseyi de tarikata çeviren Cosby, kendini 'tanrı' ilan etti.

Dedesiyle evlenerek kendini 'Tanrı' ilan etti

TV100'ün haberine göre, The Real Housewives (Gerçek Ev Kadınları) isimli programın ünlü isimlerinden Mary Cosby, hakkındaki iddialar dünyayı şoke etti. İddialara göre Cosby, 1997 yılında anneannesi Rosemary 'Mama' Redmon Cosby vefat ettikten kısa bir süre sonra üvey dedesi Piskopos Robert Cosby ile dünyaevine girdi. 

Böylece Mama Cosby'nin milyonlarca dolarlık serveti, birçok şirketi ve Faith Temple Pentekostal Kilisesi'ndeki yönetici pozisyonu torunu Mary'e miras kaldı. Diğer bir iddiaya göre Cosby, miras kalan kiliseyi bir tarikata çevirdi ve kendini 'tanrı' ilan etti.

Anneannesi vefat ettikten sonra üvey dedesi Piskopos Robert Cosby ile evlenen Cosby hakkında konuşan biri, "O kadın bu dünyaya gelmiş en kötü ruhlu şey. Tahmin bile edemezsiniz!" ifadelerini kullandı.

PROGRAMIN KONUSU

The Real Housewives (Gerçek Ev Kadınları) programı, ülkenin çeşitli şehirlerinde yaşayan birtakım varlıklı kadınların günlük hayatlarına ve birbirleriyle olan ilişkilerine odaklanan bir reality show. 

5-6 yakın arkadaştan oluşan kadın grubu, birbirlerinin arkasından dedikodu yapıyor, küçük sebeplerden kavgalar çıkıyor, masalar devriliyor, bardaklar ve çatallar havalarda uçuyor.

Programın popülaritesi arttıkça kadınların geçmişte işledikleri suçlar da son dönemde gündem olmaya başladı. Program sayesinde tanınmış birçok isim hakkında, kara para aklama, zimmete para geçirme gibi suçlardan soruşturmalar yürütülüyor. Ancak The Real Housewives Of Salt Lake City'nin bu yıl yayımlanacak sezonu daha önce görülmemiş olaylara sahne olacak.

KENDİNİ "TANRI" İLAN ETTİ

Programın ünlü isimlerinden Mary Cosby, hakkında birçok suçlama ve iddianın bulunduğu kadınlardan biri. Anneannesi ölünce üvey dedesiyle evlenen kadın, kendisine miras olarak kalan kiliseyi tarikata çevirdiği iddia ediliyor. Tarilkatın yöneticisi olan Cosby'nin ayrıca kendini 'tanrı' ilan ettiği ve cemaat üyelerini ailesinin şirketlerinde para almadan ya da asgari ücretle çalışmaya ittiği de iddialardan bir başkası. 

Dizinin ikinci sezon tanıtımında, programın bir diğer tanınmış ismi Lisa Barlow, Salt Lake City'nin merhum topluluk lideri Cameron Williams ile görüşüyor. Williams görüntülerde, tereddütsüz bir biçimde, "Bu bir tarikat mı? Evet. Bu kadın kendine 'Tanrı' diyor mu? Evet" şeklinde konuşuyor.

CEHENNEMLE KORKUTTU

Cosby'nin bu tavırları karşısında birçok cemaat üyesi kürsüyü terk etti. Kilisedeki cemaat üyelerini azarlan Mary Cosby, Faith Temple'dan ayrılıp başka bir kiliseye geçmeyi düşünenleri de "Sonunuz cehennem olur!" diye korkutup, yıldırıyor.

DİNLEYİCİLERİNE "FAKİR" DİYORDU

Cosby'nin kiliseyi bir tarikata çevirdiği yönündeki iddialar ilk kez birinci sezonun sonundaki yeniden buluşma bölümünde ortaya çıktı. Programın sunucusu Andy Cohen, Cosby'nin verdiği vaazların sosyal medyaya sızdırılmış ses kayıtlarını yayınladı.

Kayıtlarda Mary Cosby, kilise cemaatinden yeterince doğum günü kartı alamamış olmaktan şikayet ediyor, dinleyicilerini fakir ve cimri olarak nitelendiriyordu. Daily Beast'e konuşan Faith Temple cemaatinin yedi eski mensubundan altısı da Cosby'nin kiliseyi bir tarikat gibi yönettiğini doğruladı.

İDDİALARI KABUL ETMEDİ

Cosby, gösterişli hayat tarzını sürdürmek için kiliseden para aşırdığı iddiasının zalimlik olduğunu söyledi ve "Kilisemin bana bakıyor olması mümkün değil. Ben Tanrı'dan korkan bir kadınım. Asla böyle bir şey yapmam!" diyerek kendini savundu.

Daha sonra Entertainment Tonight programına konuyla ilgili açıklama yapan Mary Cosby, "Ulusal televizyona çıkıp, The Real Housewives'a katılıp bir de tarikat lideri olacak değilim" ifadelerini kullandı.

Cosby "Hadi ama yapmayın... Ben kiliseme inanıyorum. Tarikat diye bir şey yok. Cemaatimin üyeleri bunların yalan suçlamalar olduğunu biliyor. Gülünç şeyler bunlar. Bunlar hep insanların kusur araması."

YORUM EKLE