Demirtaş'tan Erdoğan'a 'İmralı' yanıtı

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Erdoğan'a 'İmralı' yanıtı verdi.

Demirtaş'tan Erdoğan'a 'İmralı' yanıtı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısında CHP ve HDP'yi hedef almıştı. Erdoğan, CHP'yi dini istismar etmekle suçladı, HDP'li Demirtaş'ın da İmralı'ya hesap vereceğini söylemişti.

Demirtaş, sosyal medya hesabından Erdoğan'ın İmralı açıklamalarına cevap verdi.

Demirtaş, "Siyasetçiler halka, partisine, parlamentoya, BAĞIMSIZ yargıya hesap verir. Sen benim için "kaygılanmayı" bırak da kendi vereceğin hesabı düşün" dedi.

banner112
İşte Demirtaş'ın o paylaşımı:

NE OLMUŞTU?

Erdoğan'ın grup konuşmasında eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan'la ilgili kullandığı ifadeler dikkat çekti.

"PKK’nın güdümündeki parti ne yapacağını, ne söyleyeceğini, nasıl davranacağını belirlemek için milletvekillerinin dağdaki eli silahlı sevgililerinden gelecek icazeti bekliyor. Bunların göğsündeki şeref madalyası dağa kaçırdığı yavrular, bunlardaki vicdan bu" diyen Erdoğan, terör örgütü PKK lideri Öcalan'la Demirtaş arasında "hesaplaşma" olduğunu iddia etti. Erdoğan, "Edirne'deki, en büyük hesabı İmralı'dakine verecek. Zannediliyor ki her yer şu anda toz pembe. Değil. Onlarında kendi içlerinde ayrı bir hesaplaşmaları var. Ve bu hesaplaşmayı da yapacaklar" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
imralinin elcisi  neron
imralinin elcisi neron - 4 gün Önce

vicdan ve serefden bahseden kisi ikisininde yoklugunu yasiyor ama farkinda degil!

Menderes YILDIRIM
Menderes YILDIRIM - 4 gün Önce

Haber de; "Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısında CHP ve HDP'yi hedef almıştı. Erdoğan, CHP'yi dini istismar etmekle suçladı, HDP'li Demirtaş'ın da İmralı'ya hesap vereceğini söylemişti." deniliyor. MUHALEFETİN ASIL SORMASI GEREKEN SORU; TAYYİP BEY , NEREDEN BİLİYORSUN? Olmalıydı. Diye düşünüyorum.