Demirtaş’tan Enes Kara mesajı

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Enes Kara'nın intiharı çok acı. Çok üzüldüm. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Mesele yoksulluktur. Mesele, hükümetin ve tarikatların yoksulluk üzerinden toplumu teslim alma politikasıdır. Bu düzeni değiştireceğiz. Hep birlikte” dedi.

Demirtaş’tan Enes Kara mesajı

Selahattin Demirtaş, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın kaldığı cemaat evinde yaşamına son vermesine ilişkin bir mesaj yayınladı. Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Demirtaş’ın, avukatları aracılığıyla sosyal medya hesabında yayınladığı mesaj şöyle:

“Enes Kara'nın intiharı çok acı. Çok üzüldüm. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Mesele yoksulluktur. Mesele, hükümetin ve tarikatların yoksulluk üzerinden toplumu teslim alma politikasıdır. Bu düzeni değiştireceğiz. Hep birlikte.” 


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
pkk piclerinin düsmaniyim ama oy hakkim olsa demirtasa
pkk piclerinin düsmaniyim ama oy hakkim olsa demirtasa - 2 hafta Önce

sayin Demirtas iste bu yüzden saray sizlerden korkuyor ve neronun istedigi icin koftiden sebepler ile hürriyetinden yoksun neronun toplama kampindasiniz. öncelik bagimsiz adalet ve ikinci öncelik yine bagimsiz adalet.