Denize attığı oltasını çekmekte zorlandı: Gördüğü karşısında şok oldu

Filmlerde sıkça gördüğümüz bir olay bu sefer Edirne'de bir balıkçının başına geldi. Oltasına bir cismin takıldığını hisseden balıkçı, oltasını çekmekte zorlandı. Nihayet bütün gücü ile oltasını çekmeyi başaran balıkçı, oltasında 70 santimetre uzunluğunda ve 5 kilogram ağırlığında bir köpek balığı ile karşılaştı.

Denize attığı oltasını çekmekte zorlandı: Gördüğü karşısında şok oldu

Saros Körfezi'ne kıyısı bulunan Keşan ilçesine bağlı İbrice Limanı'nda balık avlayan Savaş Başar İçten'in oltasına camgöz köpek balığı takıldı. Köpek balığını kıyıya çıkaran balıkçı İçten, ardından balığı iğneden kurtarıp yeniden denize bıraktı. 70 santimetre uzunluğunda ve 5 kilogram ağırlığındaki balığın kısa sürede gözden kaybolduğu görüldü.

"KÖPEK BALIĞI OLDUĞUNU GÖRÜNCE ŞOK OLDUM"

Köpek balığı yakalayınca şok olduğunu söyleyen Savaş Başar İçten, “Limanda arkadaşlarla balık tutmaya gittik. Oltalarımızı attığımızda aniden oltanın ucu denize battı. Büyük bir levrek balığı yakaladım diye düşündüm. Büyük bir heyecanla oltayı sarmaya başladım. Balık suyun üstüne çıkınca köpek balığı olduğunu görünce şok oldum. Kıyıya çıkardım zarar vermeden denize bıraktım” diyerek şaşkınlığını dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER